Oli vaja: väravavaht Roland Kütt asus ründaja positsioonile

< 1 minuti lugemine

Jalgpalli Premium liiga teises üleminekumängus jäi FC Kuressaare ja Maardu Linnameeskonna vahelises kohtumises mängida kuus minutit, kui saarlaste 4:1 eduseisul vahetati ründaja positsioonile kodumeeskonna väravavaht Roland Kütt.

Koroona tõttu mitme põhimeheta jäänud ja koosseisu probleemidega hädas olnud FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et arvestas selle võimaluse ja vajadusega juba esimeses kohtumises Maardus.

„Ma nägin Rolandi tahtmist meeskonda selles keerulises olukorras aidata,“ märkis peatreener. „Otsisin selleks parimat varianti ja pühapäeval sain teda kasutada. Rolandi ülesanne oli avaldada ees nende keskkaitsjatele survet rünnakute ülesvõtmisel ja olla Maardu standarditel õiges positsioonis.“

Kuressaare kunstmurustaadionil mängitud kohtumises tervitasid fännid Roland Küti väljakule jooksmisel suurte ovatsioonidega. „Ega mul suuri pingeid peal ei olnud, aga väike ärevus muidugi oli,“ lausus ta.

„Eesmärk oli anda oma parim ja olla meeskonnale maksimaalselt kasulik. Püüdsin mängida nii kuidas oskan ja sellest positsioonist aru saan. Ilma trennita oli see muidugi raske, kuigi tempo polnud selleks hetkeks enam kuigi kõrge.“

Roland Küti sõnul ta kümne minutiga ikkagi mänguga korralikult kohaneda ei jõudnud, aga huvitav kogemus oli ikkagi ja CV-s märge kirjas. „On üks peatükk karjääris, mis esile tuua,“ lausus väravavaht, kes on esindusmeeskonna rivistuses käinud väljakul karikamängus ja ka värava löönud. Samuti on tulnud olla väljakumängija rollis duublit esindades.