Sander Seeman: kollane kaart on minu töö osa

2 minuti lugemine

FC Kuressaare meeskonna parimaks mängijaks valitud poolkaitsja Sander Seeman endale väljakul hinnaalandust ei tee ning vajadusel peatab vastase väljakul kas reeglite päraselt või kollase kaardi hinnaga.

„Eks mulle on pandud meie treenerite poolt oma ülesanded,“ märkis Sander Seeman, kes läheb väljakule alati eesmärgiga mäng võita ning olla oma meeskonnale maksimaalselt kasulik.

„Väravaid minult ei oodata, nurgalöögid ja audid pole minu teema. Kastis pole ma sel aastal kordagi käinud ja pigem olen olnud taga julgestaja. Olen viimane mees, kes peab vastase kontra puhul maha võtma ja siit ka palju kollaseid kaarte.“

Lõppenud hooajal teenis Sander Seeman 11 kollast kaarti, millega jäi alla vaid 12 kaarti saanud Silver-Alex Kelderile. „Kollane kaart on minu töö osa,“ tõdes poolkaitsja. „Sel aastal oli võib-olla kaks-kolm kaarti sellist, mida ei oleks pidanud võtma, aga enamus on olnud siiski õigustatud. Aga kindlasti ei tee ma midagi meelega ja vastast teadlikult lõhkuma ei hakka.“

Tänavu tõestas Sander Seeman oma kompromissitut võitlejahinge väga olulises kohtumises Legioniga, kui ta ei lahkunud väljakult ka ninaluu murruga. „Ega ma Legioni mängus ei teadnud, et asjad on nii hullusti,“ tunnistas ta.

„Aga kui ma peaks mängu pooleli jätma, siis vist väga tõsise vigastusega, aga seda pole õnneks juhtunud. Samas tulevad pingilt terved mehed ja teevad tööd edasi. Kui treener näeb, et suudan olla mängus veel kasulik, siis panen edasi, kui mind vahetusse kutsutakse, siis on see minu jaoks ka okei.“

FC Kuressaare esindusmeeskonna parima mängija valimisel osales 400 inimest. „See oli kindlasti üllatus, sest ise ma seda hooaega just nii väga õnnestunuks ei loe, kuna mul on alati kõrged eesmärgid ja lootused. Ma ise ei tundnud, et oleksin olnud nii hea, kui eelmistel aastatel, aga ju siis teised nägid midagi positiivsemat,“ lausus Sander Seeman.

FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et Sander Seeman sai selle tunnustuse teenitult. „Me kõik teame, et tal on olemas liidriomadused,“ märkis ta. „Sander on küll alati tagasihoidlik, kuid samas sisemiselt väga tugeva iseloomuga. Sanderi pluss on see, et ta on mängija, keda võib hinnata meeskonna südameks ja mootoriks. Kui tundub, et väljakul on energia kadumas, siis ta toob oma kompromissitusega selle tagasi ja annab vajaliku lisakäigu.

Soovin kindlasti, et Sander meeskonnas jätkab, teisiti ei kujuta ma seda meeskonda ette. Kure ilma Sander Seemanita ei ole Kure.“

Sander Seemani sõnul on sel aastal töö palju aega ja energiat nõudnud ning trennis ei ole ta seepärast suutnud piisavalt panustada. „Mängus paned ju ikka alati maksimumi välja, aga trennis oleks pidanud parem olema, sest see on ju kõige alus ja kajastub ka mängupildis,“ leidis ta.

„Trennis saadakse kätte füüsiline vorm ja mänguline enesekindlus. Kuigi sel aastal oli trennide kvaliteet varasemaga võrreldes ka hoopis teise kvaliteediga, siis minu panus oleks võinud olla siiski suurem.“

Kure otsustavaid üleminekumänge Maardu Linnameeskonnaga pidi Covid-19 nakkuse saanud Sander Seeman vaatama kodus arvutist. „Oli väga keeruline seda teha, aga müts maha meeste ees, kes selles olukorras hakkama said,“ avaldas poolkaitsja meeskonnakaaslastele tunnustust, lisades, et polnud lihtne, aga kokkuvõttes tuldi auga välja.

Sander Seemani sõnul oli olukordi, kus tuli peast kinni võtta, kuid arvuti aknast siiski välja ei lennanud. „Kokkuvõttes ikkagi uskusin meie satsi tugevusse ja sellist olukorda ei olnud, kus ma mõtlesin, et nüüd on kõik,“ rääkis ta.

Poolkaitsja oli oma meeskonna püsimajäämises kindel esimeses Maardus mängitud kohtumises, kui Sören Kaldma lõi seisuks 3:3. „Teadsin, et siit me enam ei kuku. Tundsin kodus ekraani taga väljakul olnud emotsiooni ja teadsin, et sealt enam tagasiteed ei ole,“ märkis ta.

Kuidas järgmisel hooajal edasi ei osanud Sander Seeman täna veel öelda. „Praegu on mul töö juures palju tegemist ja keskendun aasta lõpus nendele tegemistele,“ sõnas Kure parim mängija.