Lätlased alistanud Kure avas tänavuse võiduarve

< 1 minuti lugemine

Liivimaa Taliliigas ühe kaotuse teeninud FC Kuressaare kohtus neljapäeval Riia Rimi OSC jalgpallihallis läinud hooaja Virsliga seitsmenda meeskonna BFC Daugavpilsiga ja võitis 2:1.

Esimest poolaega kindlalt kontrollinud FC Kuressaare asus lätlaste vastu juhtima juba 10. minutil, kui Artjom Jermatšenkolt läbijooksul täpse söödu saanud Otto-Robert Lipp saatis palli Daugavpilsi väravavõrku. Teise tabamuse vormistas 29. minutil täpse kauglöögiga Aleksandr Iljin. Daugavpils jõudis väravani 80. minutil, kui karistuslöögist kasti lennanud palli suunas Rihard Meesiti seljataha Maksims Kopilovs.

Peatreener Roman Kožuhhovski hinnangul oli tegu hea kontrollmänguga. „Nendes kohtumistes on oluline jälgida oma mängu põhimõtteid, saada maksimaalne koormus ja oluline on, et mäng lõppeks traumadeta. Kahega saime hakkama, aga kolmas….,“ oli peatreener pisut nõutu, sest 24. minutil vigastas põlve Otto-Robert Lipp ja ründaja mäng jäi pooleli.

„Otto esimesed tunded olid, et on valus, aga pärast tundus, et pole hullu midagi. Kuid siis kui keha oli jahtunud andis valu taas tunda. Homme läheb ta arsti juurde ja siis on olukord selge. Aga ma loodan, et kõik on korras.“

Roman Kožuhhovski sõnul näitas meeskond esimese mänguga võrreldes edasiminekut, kuid midagi kindlat veel pole. „Me oleme koormuste all, neli päeva tagasi mängisime, aga sellegipoolest näitasime head mängu. Tegime palju rotatsiooni ja vahetusi. Töötame liigsete emotsioonideta edasi,“ lausus ta.

Samas oli Kure ridades keskkaitsja positsioonil mullu Narva Transis mänginud Gleb Pevtsov, keda Roman Kožuhhovski treenis juba 2017. aastal Järve meeskonnas. „Gleb mängis ka juba siis keskkaitsjana,“ selgitas peatreener. „Ta on universaalne mängumees ja võimeline mängima erinevatel positsioonidel. Ta ei ole meil ülevaatusel, ta no meiega juba algaval hooajal.“

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Gleb Pevtsov, Joosep Kobin, Oliver Rass, Joonas Soomre, Aleksandr Iljin, Märten Pajunurm (K), Pavel Dõmov, Mattias Männilaan, Artjom Jermatšenko, Otto-Robert Lipp.

Vahetusest sekkusid Rihard Meesit, Kristofer Robin Grün, Andri Rõõmus, Marcus Puust, Joonas Vahermägi, Karl Orren, Rasmus Saar, Andero Kivi