Levadia pääses Kure käest napilt

Tuulisel Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises jäi FC Kuressaare vastutuult mängides Tallinna FCI Levadia vastu 0:3 kaotusseisu, kuid haaras pärast poolte vahetust initsiatiivi ja lõi kaks tagasi ning värske karikavõitja pääses napilt 3:2 võiduga.

„Sada protsenti ei saa ma täna mänguga rahul olla kuna kaotasime, aga me võitlesime korralikult lõpuni,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et tema hinnangul meeskond viiki ei väärinud ja sooviti kindlasti enamat.

Kohtumist allatuult mängides alustanud Levadia lõi mõlemad väravad loodusolusid kasutades ja nurgalöökidest. 19. minutil lõi Zakaria Beglarišvili nurgalöögist otse 1:0 ja 30. minutil tegi Rasmus Peetson peaga 2:0.

„Tuul on loodusnähtus, mille üle ei saa kurta, sellega tuleb kohaneda,“ märkis Roman Kožuhhovski. „See on olukord, mida me mõjutada ei saa. Seepärast oli meil esimesel poolajal plaan olemas. Teadsime, et vastu tuult mängides ei hakka vastane meid suruma, vaid sekkub tuul ja surub oma värava lähedale. Seepärast pidime olukordades kindlalt mängima ja saime sellega põhimõtteliselt hakkama, kuigi löödi kaks.“

Kui Mark Oliver Roosnupp lõi 50. minutil 3:0 võis tunduda, et mäng on tehtud. Paraku Kure mehed nii ei arvanud ja võtsid mänguohjad enda kätte. Levadial rohkem võimalusi ei antudki.

Esmalt teenisid võõrustajad penalti, mille 73. minutil realiseeris Märten Pajunurm. Rünnakud jätkusid ja viis minutit hiljem lõi Rasmus Saar seisuks 2:3. Kuigi Kure oli rünnakul jätkuvalt terav skoori teha siiski enam ei õnnestunud.

„Me ei lase kunagi käsi rüppe vaatamata sellele, kuidas on sündmused arenenud,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Ma arvan, et see meid ka iseloomustab. Meestel on hea võitlusvaim ja energia ning igal mängijal on sisemine motivatsioon. Isegi 0:3 seisus minnakse eesmärgi suunas ja mängitakse võidule. Teisele poolajale läksime kindla plaaniga kaks väravat tagasi lüüa ja saime ka initsiatiivi. Leidsime endas jõudu ja andsime endast maksimumi.“

Samas rõhutas Roman Kožuhhovski asjaolu, et kõik kolm väravat löödi Kurele standardist, mis tähendab, et ükski Eesti tippmeeskond ei ole löönud väravat mängust vaid standardolukorrast. „Paide, Kalju, Flora ja nüüd ka Levadia ei saanud sellega hakkama. Aga pean tunnistama, et siin peame juurde panema,“ lausus ta.

Samas tegi peatreenerile muret järjekordse mängija vigastus, kui 16. minutil pidi põlvetraumaga väljakult lahkuma Joonas Soomre. Vigastuse tõsisus on veel lahtine, kuid paariks nädalaks võib ründaja siiski eemale jääda.

1. mail kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

Mänguolud: +11, pilves tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud

FC Kuressaare – Tallinna FCI Levadia  2:3 (0:3)

Väravad 73. pen. Märten Pajunurm, 78. Rasmus Saar – 19. Zakaria Beglarišvili, 30. Rasmus Peetson, 50. Mark Oliver Roosnupp

Hoiatused: 49. Mairo Miil, 58. Märten Pajunurm, 76. Silver Alex Kelder – 60. Volodõmõr Bajenko, 69. Rasmus Peetson, 79. Trevor Elhi

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Michael Schjönning-Larsen, Silver Alex Kelder, Rasmus Saar, Oliver Rass (80. Tanel Neubauer), Sander Seeman, Sander Laht (68. Ralf-Sander Suvinõmm), Joonas Soomre (16. Artjom Jermatšenko).

Varus: Roland Kütt, Tanel Neubauer, Ralf-Sander Suvinõmm, Sten Penzev, Artjom Jermatšenko.

Tallinna FCI Levadia: Karl Andre Vallner, Rasmus Peetson, Volodõmõr Bajenko, Anton Tolordava, Ilja Antonov, Brent Lepistu, Ernest Agyiri (46. Frank Liivak), Zakaria Beglarišvili, Igor Žurahhovski (70. Trevor Elhi), Mark Oliver Roosnupp, Strahinja Krstevski (66. Robert Kirss).

Varus: Artur Kotenko, Frank Liivak, Markus Jürgenson, Robert Kirss, Hannes Anier, Trevor Elhi, Artjom Komlov.

Peakohtunik: Kristo Külljastinen

Abikohtunikud: Lauri Salei, Karolin Kaivoja

Neljas kohtunik: Kevin Kaivoja