Levadia pääses Kure käest viimaste minutite väravatega

Reede õhtul Premium liiga XIX vooru kohtumise teise poolaja keskel Tallinna FC Levadia vastu 1:0 juhtima asunud FC Kuressaare ei suutnud taas edu hoida, sest viimastel minutitel lasti endale lüüa kaks väravat.

„Esimese värava puhul tuli nende ründajal välja väga hea löök, teine tabamus tuli tõsi ei millestki,“ rääkis Kuressaare treener Sergei Zamogilnõi. „Aga poistele mul pretensioone ei ole. Mängisime hästi, väljakul oli kord ja täideti täpselt neid ülesandeid, mis neile enne mängu pandi.“

Tallinnas Kadrioru staadionil mängitud kohtumise 74. minutil sai Karl Mööl keskväljal palli, mängis ilusasti kolme-nelja mehe vahelt läbi, tegi endale kehapetetega ruumi ja keerutas palli kasti joonelt tagumise posti äärde. Kuressaare asus juhtima 1:0.

„Karl lõi väga ilusa värava, mängis kaitsjad üle ja tabamus oli puhas,“ rääkis Zamogilnõi, kelle sõnul oli värav õhus, sest varem oli organiseeritud paar päris teravat vasturünnakut.

Rünnakule tormanud Levadia jõudis esimest korda sihile 85. minutil, kui Artur Rättel lõi palli 20 meetrilt alla nurka. Kolm minutit hiljem sai Levadia ründaja Rimo Hunt saarlaste kaitsjatest mööda ja tõstis palli üle väravavaht Riido Reimani. Väljakuperemehed asusid 2:1 ette ja said võiduga oma tahtmise.

Mitmed põhimehed puudu

Euroopa karikasarjas Rumeenia klubi CS Panduriiga korduskohtumisele sõitev Levadia andis mitmele põhimehele puhkepäeva. Nii olid Kuressaare vastu puudu Kulinitš, Antonov, Dmitrijev ja Smiško.

Sergei Zamogilnõi hinnangul ei tulnud Levadia Kuressaare vastu kergelt ja koosseis millega mängiti oli tugev. „Allahindlust nad meie vastu kindlasti ei teinud,“ märkis Sergei Zamogilnõi. Samas oli ka FC Kuressaarel täna puudu mitu mängijat eesotsas eelmises mängus vigastada saanud kapten Sander Viiraga.

Esimesel poolajal sai Kuressaare suhteliselt palju palliga mängida ja Levadia panustas kohati vasturünnakutele. Levadia jõudis paaril korral löögile, kuid esialgu ebatäpselt.

Esimene ohtlik olukord sündis 34. minutil, kui Levadia ründajal Rimo Hundil oli supervõimalus. Ta mängiti hea söödumänguga väravavahi Riido Reimaniga silmitsi, kuid saarlaste õnneks lõi ta palli terava nurga alt küljevõrku.

Poolaja lõpus sai Karl Mööl 20 meetrilt ohtlikult löögile, kuid pall vuhises vasakust postist napilt mööda.

Teise poolaja algul tuli lisaks Rimo Hundile ja Ingemar Teeverile Levadia poolt mängu veel kolmas ründaja Artur Rättel. 61. minutil oligi Levadial kaks head olukorda järjest. Karistuslöögist tulnud tsenderdusest löödi värav, kuid kohtunik fikseeris suluseisu. Seejärel lõi Rättel palli paari meetri jagu raamidest mööda.

Hetk hiljem pääses kaitsjate selja taha Kuressaare ründaja Marten Mütt, kuid ta viivitas veidi, kaks Levadia kaitsjat jõudsid talle järgi ja suutsid olukorra nurgalöögiks klaarida. Nurgalöögist sai hästi löögile keskkaitsja Joel Indermitte, aga kahjuks natuke väravast mööda.

„Esimesel poolajal nad valdasid küll rohkem palli, kuid initsiatiivi nad ei saanud,“ rääkis Sergei Zamogilnõi. „Me suutsime ka ise väga hästi palli hoida ja sööta. Paraku oli meil probleeme vahetustega ja mehed olid mängu lõpus veidi väsinud. See võib olla ka üks põhjus Levadia löödud väravatele.“

Järgmise liigamängu peab meeskond reedel, 26. juulil, kui uuel koduväljakul Salme staadionil kohtutakse Narva JK Transiga, aga vahepeal mängitakse veel teisipäeval, 23. juulil ära Evald Tipneri karika 1/32-finaal JK Nirvaanaga.