Levadia võttis Kure vastu taas kolme väravalise võidu

2 minuti lugemine
Meeskond Kuressaare staadionil. Allan Mehik

Kuigi FC Kuressaare võitles ja pingutas tuli Premium liigas tunnistada võõrsil siiski FCI Tallinna Levadia 3:0 paremust.

„Väga raske mäng oli,“ tõdes peatreener Roman Kožuhhovski. „Kulutasime väga palju jõudu ja energiat. Sellistes mängudes on oluline hoida oma värav esimesed 25 minutit puhtana, aga meil see ei õnnestunud. Samas nägin palju positiivseid momente ja võtame tänasest parima kaasa.“ 

Tallinnas A.LeCoq Arenal mängitud kohtumises said taas Kure komistuskiviks vastase nurgalöögid, millest Rasmus Peetson 18. ja 33. minutil Levadia 2:0 juhtima viis ja sisuliselt ka mängu saatuse otsustas. 

„Sellised meeskonnad kasutavad sellised olukorrad väga hästi ära,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Levadiaga pole meil nurgalöökide mängimisel varasemast probleeme olnud. Peame olukorrad üle analüüsima ja kuumade jälgede pealt on järeldusi vara teha.“

Teist poolaega alustas Kure aktiivselt, pressis kõrgelt ja kontrollis kohati ka palli. Kui juba tundus, et meeskond saab mängu sisse suunas Robert Kirss 57. minutil Magnus Karofelid väravapostist tagasi põrkunud palli võrku. 

Kurel oli esimesel poolajal parim võimalus Sander Lahel, kelle karistuslöögi 20 meetrilt Levadia väravavaht püüdis. Teisel poolajal olid head võimalused Karl Möölil, Artjom Jermatšenkol ja Mattias Männilaanel, kuid väravat lüüa siiski ei õnnestunud. „Usun, et meil oli mängus kolm-neli momenti, kust oleks võinud väravani jõuda,“ lausus Roman Kožuhhovski.

Kohtumine oli esimene värskelt liitunud Karl Möölile, kelle peatreener 72. minutil pingile vahetas. „Selline oli minu plaan,“ selgitas Roman Kožuhhovski. „Iga uus mängija vajab kohanemiseks 2-3 mängu. Aga ta näitas, et on kindlasti väljakul üks meie meeskonna liidritest ning tema panus koos teiste kogenud mängijatega saab olema korralik.“

Samas ei kuulunud koosseisu viimane täiendus Peeter Klein. „Ta pole veel vajalikus konditsioonis ja vajab vajalikku vormi saavutamiseks veel kaks-kolm nädalat treeninguid,“ märkis Roman Kožuhhovski.

7. augustil kell 16.00 A. Le Coq Arenal

Mänguolud: +16, vihmane ilm, muruväljak väga heas seisukorras

Pealtvaatajaid:

Tallinna FCI Levadia – FC Kuressaare 3:0 (2:0)

Väravad: 18., 33. Rasmus Peetson, 57. Robert Kirss

Hoiatused: 74. Maximiliano Ugge, 81. Frank Liivak, 90+3. Milan Mitrovic

FCI Levadia: Karl Andre Vallner, Milan Mitrovic, Rasmus Peetson, Maximiliano Ugge, Brent Lepistu, Ernest Agyiri (79. Karl Rudolf Õigus), Bogdan Vaštšuk (71. Amir Natho), Marko Putincanin, Frank Liivak, Robert Kirss (66. Mark Oliver Roosnupp), Zakaria Beglarišvili.

Varus: Artur Kotenko, Mark Oliver Roosnupp, Markus Jürgenson, Hannes Anier, Amir Natho, Maksim Podholjuzin, Karl Rudolf Õigus.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Markus Allast, Rasmus Saar, Oliver Rass (46. Sander Seeman), Karl Mööl (72. Artjom Jermatšenko), Silver Alex Kelder, Sander Laht (68. Otto-Robert Lipp), Mattias Männilaan.

Varus: Andree Goidin, Sander Seeman, Mairo Miil, Kristjan Kurim, Artjom Jermatšenko, Otto-Robert Lipp, Aleksander Iljin.

Peakohtunik: Roomer Tarajev

Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Thor Vaas

Neljas kohtunik: Maksim Ramazanov