Maikko Mölder: jalgpall on selgroo sees

2 minuti lugemine

FC Kuressaare eest 80 mängus 12 väravat löönud ja treenerina mitu tippmängijat kasvatanud Maikko Mölder on hetkel muudel radadel, kuid tunnistab, et soovib olla tulevikus taas jalgpalliga seotud.

„See võimalus on päris suur,“ tunnistas 9 aastat Kures treenerina töötanud Maikko Mölder. „Tulevikus tahaks olla kindlasti jälle jalgpalliga seotud ja selgroo sees on see olemas. Aga millal ja kuidas see toimuma saab seda näitab aeg.“

Maikko Mölderi edukamad õpilased on FC Flora naiskonnas mängiv ja Eesti noortekoondisesse kuuluv ründaja Kristina Teern ning FC Kuressaaret ja U21 koondist esindavad Rasmus Saar ja Mairo Miil. „On hea, et Rasmus ja Mairo Kures mängivad, aga neil on võimeid ja oskusi mängida ka mõnes teises meeskonnas, kuigi ka praegu ollakse satsiga korralikul tasemel,“ lausus ta.

Maikko Mölderi jalgpalluri karjäär algas suhteliselt hilja ja ta oli 19 aastane, kui Andre Käen noore ründaja Kuresse kutsus. „Andre korraldas siis rannavuti turniire, me panime Salme poistega ka oma pundi kokku ja seal ta mind märkas. Kui Andre poleks kutsunud, siis kõike järgnevat poleks olnud,“ tunnistas Mölder.

„See, et ma üldse Kuresse sain oli minu jaoks tegelikult suur saavutus. Kõik käis tegelikult väga kiirelt. Oma Premium liiga debüüdil 2000. aastal Valga vastu sain vahetusest sisse ja lõin kohe ka värava. Sain ka Eesti U21 koondises Portugali vastu mängida.“

Maikko Mölderi sõnul on ta oma mängijakarjääriga rahul, kuigi palju jäi ka tegemata. „Nii palju oli juurde panna ja võimalusi veelgi paremaks saada. Aga kokkuvõttes oli see väga äge aeg ja nautisin jalgpalli täiega,“ tõdes ründaja.

Maikko Mölder ei oska öelda, kas tema panus Kures oli suurem mängijana või treenerina. „Neid kahte asja ei saa võrrelda. Mõned õpilased on ju täitsa mängumehed, aga muidugi oleks võinud neid rohkem olla. Samas mängija ajast on suuremad emotsioonid,“ tõi ta välja oma eelistuse.

Täna hoiab Maikko Mölder end Kure tegemistega kursis peamiselt läbi meedia. „Aga aegajalt saame ka klubi legendidega saunas kokku ja ikka arutame, mis ja kuidas,“ rääkis ta, lisades, et ka klubi töötajatega on suhtlus päris tihe.

„Põhimõtteliselt on ju selge, et esindus mängib läbi aegade parimat jalgpalli. Meeskonnal on peatreener, kes on mehed väljakul mängima pannud, asjad liiguvad positiivses suunas ja valitud on õiged mängijad.“

Samas võiks Maikko Mölderi hinnangul olla meeskonnas rohkem saarlasi ja Roman Kožuhhovski võiks usaldada ka rohkem noori. „Neli saarlast, kes satsis on täidavad põhimehe kohta ja neist sõltub päris palju,“ leidis ta.

„Mina annaks ka noortele rohkem võimalusi. Selliseid mänge on küll, kus asjad on otsustatud ja lõpus 15 minutit mõnele noorele Premium liiga taseme tundma õppimiseks oleks täitsa piisav. Muidugi võiks koosseisus ka rohkem saarlasi olla, aga see kõik on peatreeneri valik ja tema mängib tulemusele.“