Markus Allast tunnustab Kure meeskonnavaimu

2 minuti lugemine

Mullu Tallinna JK Kalevi ridades Premium liigas 25 kohtumist mänginud ja nüüd FC Kuressaarega liitunud 21-aastane kaitsja Markus Allast hindab meeskonna tugevuseks ühte hoidvat seltskonda.

„Erinevalt teistest meeskondadest, kus olen mänginud on koos väga ühte hoidev seltskond, kus ei ole erakuid, kõik saavad kõikidega läbi ja üksteist toetatakse,“ märkis Markus Allast, lisades, et samas on ka hea kooslus vanematest ja noorematest mängijatest ning koos on korralik kombo.

Kuna Kalev langes sügisel Premium liigast välja ja Markus Allastil oli soov kõrgliigas jätkata, siis oli Kure üks neist meeskondadest, kes keskkaitsja vastu huvi tundis. Lõpuks sobis koostöö mõlemale osapoolele.

„Hästi võeti vastu, aga paljud mängijad olid juba ka varasemast tuttavad,“ rääkis Allast. „Kõik on hästi sujunud, mind on koheldud, kui võrdne võrdsete hulgas. Treeningud on olnud töised, kuid otseselt ei oska veel midagi välja tuua, kus oma mängus juurde olen pannud. Me pole veel nii kaua koos töötanud, aga olen kindel, et läheb paremaks.“

Keskkaitsja positsioonil tuleb Markus Allastil hakata mänguaja eest võitlema Ranon Kriisa, Märten Pajunurme ja Mairo Miiliga. Allast on konkurentsiks valmis. „Kõik on korralikul tasemel mehed, kellel kokkupuuted ka koondistega. Hea põhi on meestel olemas,“ tunnustas ta kaaslasi.

„Kui võimaluse saan tahan olla kindlasti maksimaalselt kasulik ja soovin aidata emotsionaalselt juurde panna, kui peaks vaja minema. Usun, et suudan mängida kvaliteetset jalgpalli. Ma olen füüsiliselt tugev, paraja pikkusega ja oskan keskkaitsja kohta ka jalaga korralikult mängida. Samas võiks mäng vasaku jalaga olla parem ning mängu lugemine vajab veel juurde panemist.“

Kure võimalusi hinnates ütles Markus Allast, et palju sõltub sellest, kuidas meeskond hooaja algul minema saab. „Muidugi on Kurel tulnud alati sisse üks pikem mõõnaperiood, aga kui seda õnnestub vältida võib tabelis päris kõrge koha saada,“ oli keskkaitsja lootusrikas.

Eelmisel hooajal sai Markus Allast Kalevi koosseisus mängida neli kohtumist ka Kure vastu. Enim on tal meeles suvel Kuressaare linnastaadionil mängitud 2:2 viigiga lõppenud kohtumine, kus oli hästi palju pealtvaatajad ja valitses väga ülev atmosfäär.

Muidugi on talle silma jäänud ka väga häälekad Kure Ultrad, kes on teiste klubide fännidest erinevad. „See on väga tähtis, kui sellisel väikesel klubil on nii lähedane suhe oma toetajatega ning mõlema poolselt panustatakse,“ märkis Allast.

Peatreener Roman Kožuhhovski hinnangul tugevdab Markus Allast kindlasti meeskonna kaitseliini ja lisab samas olulises liinis konkurentsi. „Markusel on olemas Premium liiga kogemus ja oskused. Ta on füüsiliselt tugev, oskab anda söötu ja on kaitses kindel,“ märkis peatreener.