Märten Pajunurm lõi Kure Tammeka vastu võidule

2 minuti lugemine

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas võitis FC Kuressaare võõrsil Märten Pajunurme penaltist Tartu Tammeka 1:0 ja vormistas tänavu oma teise võidu.

„Kindlasti oli see võit oluline, nii meeskonnale, kui meie toetajatele,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Meil on olnud keerulisemaid perioode, kuid enesekindlus oli alati olemas. Loomulikult peame oma emotsioone kontrollima ja jätkama töö tegemist, et ka järgmistes mängudes punkte võtta.“

Kohtumise 73. minutil mängis Joonas Soomre vasakul äärel Tammeka kaitsja üle ja söötis palli karistusalasse, kus Michael Schjönning-Larsen maha tõmmati ja kohtunik määras Kure kasuks penalti.

Nagu ikka asus seda realiseerima keskkaitsja Märten Pajunurm, kelle esimese löögi väravavaht Karl Johan Pechter määruste vastaselt küll tõrjus, kuid kohtunik poolt antud korduses mängis Pajunurm oponendi siiski kindlat üle.

Endale omaselt seisis Roman Kožuhhovski penaltiolukorras väljaku poole seljaga ja jälgis meeskonna vahetusmängijate pingil toimuvat. „Aga emotsioonid olid üleval ja sain aru, et Märten tegi oma töö ära,“ lausus ta.

Kui Tamme staadionil mängitud kohtumises haarasid võõrustajad initsiatiivi ja saarlased oma mängu korralikult käima ei saanud, siis mida minut edasi seda enam hakkas pall ka kollastes särkides meeste vahel täpsemalt liikuma. Nii lõid korralikud momendid Michael Schjönning-Larsen ja Märten Pajunurm.

Roman Kožuhhovski ütles, et Tammeka esimene surve oli oodatud, sest nad mängisid koduväljakul ja olid loomulikult häälestatud võidule. Kure meestel võttis, aga kohanemine aega. „Väga rasked tingimused olid täna,“ tõdes peatreener.

Teine poolaeg kuuluski juba saarlastele, loodi mitu ohtlikku olukorda ja hoiti tartlasi pinge all. Penaltiga jõuti ka sihile. Kuna Tammeka kaitsja Mihkel Järviste sai penalti olukorras teise kollase kaardi jäid võõrustajad ka vähemusse.

Ometi oli vähemuses Tammeka nüüd taas domineerivamaks pooleks ja kohtumise viimasel sekundil olid nad ka eesmärgile väga lähedal, kuid saarlaste õnneks lendas pall napilt Kristen Lapa väravast mõõda.

Roman Kožuhhovski ütles, et eduseisus tõmbuti teadlikult tagasi. „Me pidime tegutsema keskendunult,“ selgitas ta. „Mäng võttis palju jõudu ja eelmine mäng Paide vastu oli kindlasti jätnud oma jälje nii füüsiliselt, kui mentaalselt. Seepärast jälgisime oma kindlat plaani.“

Võiduga tõusis FC Kuressaare turniiritabelis kaheksandaks. „Näitasime, et meil on jõudu mängida igas mängus võidule,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Meeskond usub üks-teisesse ja see on tähtis. Progress toimub läbi raskete mängude ja Tammeka meile seda täna oma koduväljakul ka pakkus.“

  1. mai kell 16.00 Tartu Tamme staadionil

Mänguolud: +4, vahelduv pilvisus; muruväljak rahuldavas seisukorras

Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud

Tartu JK Tammeka – FC Kuressaare  0:1 (0:0)

Väravad: 74. pen. Märten Pajunurm

Hoiatused: 12., 72. Mihkel Järviste, 74. Kevin Aloe

Eemaldamine: 72. Mihkel Järviste

Tartu JK Tammeka: Karl Johan Pechter, Kevin Aloe, Igor Dudarev, Ats Toomsalu, Karl Läänelaid (56. Taijo Teniste), Kevin Anderson, Andre Paju /65. Dominic Laaneots), Mihkel Järviste, Patrick Genro Veelma, Artur Uljanov (68. Karl Tammeorg), Tristan Koskor.

Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Tanel Tammik, Martin Jõgi, Egert Naruson, Karl Tammeorg, Dominic Laaneots, Taijo Teniste.

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Joonas Soomre, Silver Alex Kelder, Rauno Tutk, Sander Seeman, Michael Schjönning-Larsen, Rasmus Saar, Sander Laht.

Varus: Magnus Karofeld, Oliver Rass, Tanel Neubauer, Artjom Jermatšenko, Sten Penzev, Aleksander Iljin, Ralf-Sander Suvinõmm.

Peakohtunik: Juri Frischer

Abikohtunikud: Sander Saga, Dmitri Vinogradov

Neljas kohtunik: Kristo Külljastinen