Kure jätkas Viljandis võidulainel

2 minuti lugemine

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas eelmisel nädalal Tammeka alistanud FC Kuressaare jätkas samas tempos, kui võitis võõrsil Viljandi Tuleviku 2:1. Sellega tõusis meeskond turniiritabelis seitsmendaks.

„Iga võit lisab enesekindlust,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Meil on olnud raskeid momente ja on seda jätkuvalt, kuid oleme teinud usinalt tööd. Tulevik on hea meeskond, aga meie olime täna tugevamad. Lõime teravamaid momente ja väärisime võitu. Teeb rõõmu, et oskame vajalikke punkte võtta.“

Kui Viljandi staadionil mängitud kohtumise esimene poolaeg kulges kompromissitus võitluses, kus võõrustajatel oli ka paar lubavat momenti, siis otsustavad sündmused leidsid aset teisel poolajal.

Esmalt asus Tulevik 58. minutil Kaimar Saagi väravast juhtima, kuid peagi rikkus Ridwan Babatunde oma karistusala joonel Silver-Alex Kelderi vastu määrusi ja punane kaart jättis võõrustajad vähemusse.

„Tunnetasin väljakul mehi vaadates, et me võidame selle mängu,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Nägin enesekindlust ja mingit paanikat ei tekkinud. Jätkasime distsiplineeritult ja keegi ei kaotanud usku. Mängijad tulid olukorraga ise toime, nende reaktsioon oli õige. Treenerina oli sel hetkel oluline mitte segada ja suuresti polnud vaja midagi muuta.“

Eemaldamisele järgnenud karistuslöögist saatis 68. minutil Märten Pajunurm palli täpselt väravasse ja viigistas mänguseisu. „Nägin kuidas müür seisab ja väravavahil oli raske palli näha, seepärast oli oluline löök lihtsalt raami saada,“ kommenteeris keskkaitsja.

75. minutil tegi Arcenciel Mintongo keskväljal lubamatu eksimuse, kui andis arusaamatu tagasisööduga palli Rauno Tutki jalale, kelle söödust lõi Silver Alex Kelder palli probleemideta Tuleviku väravavõrku.

Paraku oli kaks minutit hiljem Kelder ise reeglite vastaselt aktsioonis, teenis teise kollase kaardi ja saadeti väljakult minema. Lõpuminutitel jäi Kure võõrustajate surve alla, väravas tegi suurepärast tööd Kristen Lapa ja hooaja kolmas võit oli tõsiasi.

„Lõpp oli raske, aga sellises kohtumises on see normaalne,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Üks meeskond tahab oma olukorda parandada ja teine püüab seisu hoida. Meie ülesanne oli oma eduseis säilitada ja saime sellega hakkama. Nägime, et oskame distsiplineeritult mängida.“

  1. mail kell 13.00 Viljandi linnastaadionil

Mänguolud: +16, pilves ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras

Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud

Viljandi JK Tulevik – FC Kuressaare  1:2 (0:0)

Väravad: 58. Kaimar Saag – 68. Märten Pajunurm, 75. Silver Alex Kelder

Hoiatused: 84. Daniil Petrunin – 34. Michael Schjönning-Larsen, 36., 77. Silver Alex Kelder, 65. Magnus Karofeld (pingil)

Eemaldamine: 64. Ridwan Babatunde – 77. Silver Alex Kelder

Viljandi JK Tulevik: Marten Ritson, Tanel Lang, Atanda Ogungbe, Gerdo Juhkam (80. Daniil Petrunin), Ridwan Babatunde, Arcenciel Mintongo, Nikita Komissarov, Herol Riiberg (67. Martin Allik), Kazeem Bolaji (87. Gustav-Hendrik Seeder), Carson Buschman-Dormond, Kaimar Saag.

Varus: Kaupo Kruusmäe, Karl Erik Jürisson, Alex Roosalu, Gustav-Hendrik Seeder, Martin Allik, Daniil Petrunin, Daniel Tuhkanen.

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Michael Shjönning-Larsen (59. Rasmus Saar), Märten Pajunurm, Rauno Tutk, Ranon Krisa, Mairo Miil, Oliver Rass, Silver Alex Kelder, Sander Seeman, Sander Laht, Joonas Soomre (67. Joonas Soomre).

Varus: Magnus Karofeld, Tanel Neubauer, Artjom Jermatšenko, Sten Penzev, Aleksander Iljin, Ralf-Sander Suvinõmm, Rasmus Saar.

Peakohtunik: Karl Koppel

Abikohtunikud: Jaan Roos, Maikel Mikson

Neljas kohtunik: Revo Sirel