Märten Pajunurm: loodan, et järgmine seeria kestab karjääri lõpuni

2 minuti lugemine

Kohtumises Paide Linnameeskonna vastu penalti realiseerimata jätnud FC Kuressaare kaptenile Märten Pajunurmele oli see 11 meetri punktist alles teine eksimus 2019. aastast.

„Harjumatu ja olen veidi isegi šokis, sest pole sellises olukorras harjunud olema, kuna olen seni ikka kõik sisse löönud,“ märkis Märten Pajunurm, kes samas avaldab tunnustust ka oma oponendile Paide väravasuul seisnud Ebrima Jarjule.

Märten Pajunurm on penaltite realiseerimisel Premium liiga tegevmängijatest esikohal. Ta on 11 meetri punktilt võrku saatnud nüüdseks 24 palli ja eksinud vaid 2 korda. Enne mängu Paidega tuli viimati eksimus 2019. aastal, kui tema pealelöögi tõrjus Narva Transi väravat kaitsnud Marko Meerits. Täiskasvanute klassis on Pajunurm realiseerinud kõikide sarjade peale 30 penaltit 32-st.

„Olen niipalju löönud keskele ja paremale ning teadsin, et Jarju seda teab ja nende väravavahtide treener on ka sellega kursis,“ rääkis Pajunurm. „Seepärast olin kindel, et Jarju läheb kindlasti paremale. Seepärast proovisin panna vasakule alla nurka. Pärast mängu Jarjuga rääkisin ja küsisin, et kuidas ta vasakule ikkagi läks. Tegelikult oli ta valmis paremale minema, aga viimasel hetkel mõtles ümber ja leidis, et täna peab ikka teisele poole minema.“ Märten Pajunurme sõnul ei löönud ta tugevalt ja läks kindla peale, sest oli kindel, et väravavaht läheb teise nurka. „Tavaliselt väravavaht nii posti äärde ei ulata, aga Jarju suutis. Oli sentimeetrite mäng ja õnn oli nendega. Pall põrkas tal sõrmeotstest posti ja seeria oli mõeldud täna lõppema.“

Sellele, et iga seeria saab kord lõpu Märten Pajunurm ei mõelnud. „Mida tähtsam penalti ja mida suurem pinge seda parem on mul seda lüüa,“ leidis ta, lisades, et siis on fookus ja adrenaliin põhjas.

„Aga kui on selline 3:0 seisu pealt mängu lõpus tähtsusetu penalti on mul seda palju raskem lüüa. Selles mõttes ma ei muretsenud, kuigi taustal tead jah, et iga seeria võib kord lõppeda. Aga uskusin, et suudan karjääri lõpuni kõik sisse lüüa. Kui eelmine seeria kestis viis aastat, siis nüüd usun, et uus seeria kestab ikkagi karjääri lõpuni.“