Foto: Irina Mägi,

Martti Pukk naases Kuresse

< 1 minuti lugemine

Detsembrist alates FC Kuressaare tegevjuhiks asunud Martti Pukk soovib klubi organisatsiooni ja meeskonna viia uuele tasemele.

„Kuna FC Kuressaarel on plaanid saada poolprofimeeskonnaks, siis tuleb ka asjaajamist rohkem,“ rääkis Martti Pukk. „Nii peab ka klubi organisatsioon muutuma professionaalsemaks. Kui ikka mängijad hakkavad palka saama, siis peab ka teine pool olema joone järgi.“

35-aastane Martti Pukk mängis FC Kuressaares 2004-2011, eelmisel aastal kuulus ta FC Flora koosseisu. Tema enda sõnul on Kuressaare tegevjuhiks asumine tema jaoks asjade loogiline jätk.

Martti Puki sõnul lõppes tal FC Floras leping ära ning uut ei pakutud ja kuhu siis ikka, kui mitte FC Kuressaaresse, kus saab veel meistriliiga tasemel mängida. Kuna aga  on soov jääda jalgpalliga tihedamalt seotuks ja klubi juhatus sellist võimalust pakkus, siis võttis ta enda peale ka asjaajamise poole.

„Arvan, et ma olen selleks valmis, kuigi konkreetselt selle-alast kogemust mul pole, olen aastaid jalgpalli mänginud, tean mismoodi võiksid ja peaksid asja käima. Ma loodan, et klubi töötajatelt ja mängijatelt tuleb ka abi.“

Esimese asjana peab värske tegevjuht hakkama tegelema meeskonna järgmiseks hooajaks komplekteerimisega. „Plaan on selline, et me suudaksime väikeste eranditega säilitada selle meeskonna, kes mängis 2012. aastal,“ rääkis Martti Pukk, lisades, et lähiajal avalikustatakse ka kindel koosseis.

Oluliseks tööks saab olema FC Kuressaare meistriliigasse litsenseerimine. „Üritan ennast klubi rahaasjadega kurssi viia ja loodan, et kõik hakkab liikuma õiges suunas,“ oli mees uueks väljakutseks valmis.