Mathias Palts: Kure oli kindel valik

< 1 minuti lugemine

FC Florast laenulepinguga FC Kuressaarega liitunud keskkaitsja Mathias Palts tahab teha Premium liigas läbimurde aasta ja aidata meeskonna turniiritabeli ülemisse poolde.

„Pärast eelmist hooaega öeldi mulle, et nüüd on Kuresse minek,“ rääkis Mathias Palts. „Tegelikult oli mul see plaan juba eelmisel aastal, aga siis tulid mingid muutused. Aga Kure on mulle alati sümpatiseerinud ning teistsugust otsust ei saanudki olla. Jah oli kindel.“

Mathias Paltsi sõnul on trennid seni kulgenud hästi, õhkkond on soe ja ta on kaaslaste poolt hästi vastu võetud. „Kõik mehed toetavad ja mõnus on mängida, ei ole isetsemist ja ussitamist,“ lausus keskkaitsja.

21-aastane Mathias Palts mängis mullu Tallinna Legioni eest 32 kohtumises ja lõi 2 väravat. Tänavu tahab ta end Premium liigas veel proovile panna. „Legionis oli nagu oli ja tahaks ikkagi korraliku läbimurde teha,“ märkis ta, lisades, et meeskonnaga sooviks ta muidugi viie hulka saada ja äkki isegi Top 3-e, aga kindlasti tabeli esimesse poolde.

Oma tugevuseks hindab Mathias Palts head füüsilist vormi, kehalist tugevust ja vastupidavust. „Jaksan joosta ja ka kiirus on päris hea. Juurde on vaja panna väljakul suhtlemises, aga olen seda Kures juba tublisti arendanud,“ leidis ta.

Samas on FC Kuressaares konkurents keskkaitsja positsioonile väga tihe, tasemel mehi on mitmeid ja mänguaja saamiseks tuleb end treeneritele tõestada. „Konkurents on pigem hea ja paneb kõiki mehi pingutama,“ tõdes Mathias Palts.

„Vihavaenu meie vahel pole ja pigem toetame üksteist, et oleks ühtne meeskond. Kui ma aga mänguaega ei saa, siis tuleb sellest teha oma järeldused ja tuleb pingutada trennides, et paremaks saada.“

Peatreener Roman Kožuhhovski hinnangul on Mathias Palts heade füüsiliste omadustega, korraliku vasaku jalaga ja õhuvõitluses julge ning positiivse töödistsipliiniga. „Ka inimesena kohanes Mathias meeskonnaga kiiresti. Kindlasti suurendab ta meil sel positsioonil konkurentsi ja on vajalik täiendus,“ märkis ta.