Meeskond alistas Tallinna Kalevi (lisatud video)

Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis toimuval turniiril alustas FC Kuressaare võidukalt, kui alistas Tarmo Rüütli juhendatava JK Tallinna Kalevi 1:0.

Meeskonna peatreeneri Pelle Pohlaku sõnul on võita alati meeldiv, aga see pole praegu peamine. „Kui keegi tunneb rahulolu võidust nii, et kõik on väga hästi, siis ta eksib, palju asju saab parandada.,“ lausus ta.

Kuigi kohtumine kulges võrdses võitluses, oli saarlastel esimesel poolajal õnne, et kaotusseisu ei jäädud. Kalevi mehed tabasid korra posti ja hea tõrjega päästis meeskonna halvimast väravavaht Riido Reiman.

Teisel poolajal suutis Kalev võibolla veidi rohkem domineerida, aga 82. minutil lõikas Margus Rajaver tallinlaste söödu vahelt ja mängis selle penaltipunktil vabaks jäetud Raido Reinsalule, kes lõi mänguvahendi väravavahi alt läbi võrku ja tõi sellega saarlastele 1:0 võidu.

„Suutsime palliga mängida ja ka domineerida,“ rääkis Pelle Pohlak. „Muidugi tuli ka vigu sisse, aga hooaja esimesest mängust on siiski raske meeskonnalt enamat loota.“

Samas on turniir hooaja ettevalmistuseks ja ilmnevate puuduste parandamiseks. Peatreeneri sõnul vajavad täiendamist mitmed elemendid.

„Esmalt tuleb parandada mentaalset poolt,“ rääkis Pohlak. „Mängus tuleb olla ärkvel. Mitu korda oli olukord, kus Kalevi mehed viskasid audi välja või mängisid vabalööki, meie mehed alles keskendusid teistele asjadele.“

Ühe tähtsama kohana väljakul rõhutas Pelle Pohlak keskpooliku positsiooni. Mängus Kaleviga oli sellel kohal Sander Viira, kes sai treeneri hinnangul oma ülesannetega korralikult hakkama.

„Vajame sellele kohale meest, kes vastutuse võtaks ja kutsuks mängijad tagasi selleks, et ründajad ei jookseks ennast tühjaks,“ selgitas treener. „Meil oli kokku lepitud, et teeme pressi poolelt väljakult, aga mõnikord oli nii, et poolikud ja ründajad pressisid liiga kõrgelt ja Kalevil tekkisid võimalused.“

Järgmise mängu turniiril peab meeskond nädala pärast laupäeval ja kava kohaselt Tartu JK Tammekaga.

Laupäeval, 11. jaanuaril kell 18:45
ametlik protokoll
JK Tallinna Kalev – FC Kuressaare  0:1 (0:0)

Värav: 82. Raido Reinsalu
Hoiatused: 77. Sander Laur, 79. Taavi Azarov
Eemaldamine: 80. Lauri Välja

JK Tallinna Kalev: 1-Silver Saluste, 5-Ionel Armean (46. 15-Hans-Kristjan Hansberg), 3-Aleksei Savitski, 4-Egert Heintare, 2-Oliver Heliste, 9-Henry Niinlaub (46. 16-Alen Stepanjan), 7-Lauri Välja, 6-Johannes Kukebal, 8-Raiko Karpov (57. 18-Anton Issakov), 11-Nikita Koger (46. 17-Albert Anissimov), 10-Aleksei Naariste (57. 14-Ian-Erik Valge).
Varus: 12-Daniil Savitski, 13-Ranon Kriisa, 17-Albert Anissimov, 18-Anton Issakov, 16-Alen Stepanjan, 14-Ian-Erik Valge, 15-Hans-Kristjan Hansberg, 19-Nikita Tšernei.

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 21-Sander Laur, 3-Märten Pajunurm, 22-Taavi Azarov, 6-Pelle Pohlak (46. 29-Algis Kelder), 25-Sander Viira, 7-Karl Johan Kastein, 26-Sander Laht (66. 19-Mario Pruul), 33-Reivo Vinter, 20-Margus Rajaver, 5-Raido Reinsalu.
Varus: 1-Martin Prostang, 19-Mario Pruul, 29-Algis Kelder.

Kohtunikud: Denis Petrov, Anton Biktimirov, Lauri Salei