Meeskond tunnistas Nõmme Kalju duubli nappi paremust (lisatud video)

2 minuti lugemine

Laupäeval Tallinnas EJL jalgpallihallis peetud kontrollmängus jäi FC Kuressaare 1:2 alla Nõmme Kalju FC duubelmeeskonnale.

FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlaku sõnul oli positiivne see, et sellel kohtumisel oli 17 mängijat. „Lootsime isegi rohkemat, aga vigastused on pisut seganud,“ lausus ta.

Pelle Pohlaku hinnangul oli mängu alguses probleeme oma pressinguga, millega peab treeningutel tööd tegema. Samas suudeti korralikult palliga mängida.

„On näha, et Sergei Zamogilnõi juurutatud mängustiil on mängijatele külge jäänud,“ rääkis treener, lisades, et pisut paremini on vaja siiski hinnata, millal ja kuidas lühikest palli mängida.

Kalju avas mänguskoori 24. minutil, kui eesmärgile jõudis Sören Kaldma. „Värav oli õnnetu,“ tõdes Pelle Pohlak. „Nende ründaja mängis kaks korda meie kaitsja üle, kuid nii õnnelikult, et pall põrkas talle kogu aeg jalale tagasi ja üks-üks olukorras lõi ta oma võimaluse kindlat ära.“

63. minutil asus Kalju juhtima 2:0, kui värava lõi Aleksei Filimonov. „Kaitsjad oleks pidanud ise korralikult ära klaarima, aga mehed hakkasid kastis lühikest mängima ja eksisid,“ märkis peatreener.

Teisel poolajal said saarlased mänguohjad enda kätte, kui Kalju vahetas kaks leegionäri ära. 69. minutil tõusis äärel Urmas Rajaver ja tsenderdas kasti, kus Kalju kaitsja ei suutnud palli korralikult puhtaks lüüa. Tõnis Koppel oli kohe jaol ja lõi ilusti värava ära. Samal mehel oli enne lõppu ka hea võimalus seis viigistada, aga väravavahil õnnestus üks-üks olukorras peale jääda.

Väravaid saab vaadata siit

Selles kohtumises mängisid FC Kuressaare ridades esimest korda poolkaitses koos Tõnis Koppel ja Karl Johan Kastein. „Nägin nende võimeid ja Koppelit tahan ma edaspidi rohkem ründaval positsioonil kasutada. Aga sõprusmängud ongi selle poolest head, et saab vaadata ja katsetada,“ lausus Pelle Pohlak.

Järgmise mängu peab meeskond nädala pärast pühapäeval, kui Tallinnas kohtutakse Premium liigasse tõusnud Jõhvi FC Lokomotiviga.

Laupäeval, 18. jaanuaril kell 17:00 EJL jalgpallihallis
ametlik protokoll
Väravad
: 69. Tõnis Koppel – 24. Sören Kaldma, 63. Aleksei Filimonov
Hoiatus: 58. Jaanis Kriska

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman (46. 1-Martin Prostang), 3-Jaanis Kriska, 4-Märt Kluge (55. 15-Urmas Rajaver), 33-Märten Pajunurm, 25-Sander Viira (46. 10-Sander Seeman), 20-Margus Rajaver, 7-Karl Johan Kastein, 11-Tõnis Koppel, 21-Reivo Vinter (62. 2-Mait Erlenbach), 26-Sander Laht (55. 29-Algis Kelder), 5-Raido Reinsalu (55. 19-Mario Pruul).
Varus: 1-Martin Prostang, 29-Algis Kelder, 15-Urmas Rajaver, 19-Mario Pruul, 2-Mait Erlenbach, 10-Sander Seeman.

Kalju FC II: 1-Sten-Marten Vahi, 14-Henrik Pürg, 3-Kert Kruusel (61. 22-Aleksei Filimonov), 15-Märten Kuusk, 5-Henrik Kummer (84. 18-Kalev Lill), 6-Robert Sahokia (61. 11-Aleksander Erik Ild), 17-Eddie Ever (46. 13-Anti Karumaa), 8-Mihkel Ainsalu, 9-Peeter Klein, 23-Sören Kaldma, 3-Hiroki Maehara (46. 24-Norman Vihul).
Varus: 11-Aleksander Erik Ild, 13-Anti Karumaa, 18-Kalev Lill, 24-Norman Vihul, 22-Aleksei Filimonov.

Kohtunikud: Denis Petrov, Roland Meritee, Anton Biktimirov