Alver Kivi

Meeskond andis Florale lahingu

2 minuti lugemine

Meeskond esitas FC Flora vastu südika partii ja andis tiitlipretendendile kõva lahingu, kuid individuaalsete eksimuste tõttu tuli võtta vastu ikkagi 0:3 kaotus.
“Mängust on kindlasti kaasa võtta negatiivseid asju, mida peame parandama, aga ka positiivset on hästi palju,” märkis peatreener Jan Važinski. “Võistkond mängib vastavalt sellele, kuidas vastane lubab, aga me mängisime ise hästi. Pärast seda kui Flora kaotas Tammekale ei saanud nad endale meie alahindamist lubada. Me olime ise tublid, aga kahjuks realiseerimine oleks võinud olla parem.”
Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumise esimesel poolajal suutsid Kure mehed florakatele tõsiselt vastu hakata ja kui paljud eeldasid, et saarlased jäävad kohe tugeva surve alla, siis nii ei läinud. Paraku rikkus lihtne eksimus, millest lõi Erik Sorga värava tulemuse.
“Esimese poolajaga võiks olla täitsa rahul,” tõdes Jan Važinski. “Kaitses mängisime hästi, kontrad olid teravad ja palli hoidsime normaalselt. Paraku sellist väravat ei saa kommenteerida ja sellist peab oskama ehitada.”
Teisel poolajal lisas Flora tempot ja sai oma mängu paremini käima, kuid võõrustajaid kaitsesse suruda ei õnnestunud. Sellele vaatamata lõi Erik Sorga 67. ja 71. minutil veel kaks väravat. Oma võimalused olid ka Kurel, kuid võrku sahistada ei õnnestunud.
“Tuli välja paremini, kui Kaleviga, aga Flora vastu on seda vähe,” leidis Jan Važinski. “Teine ja kolmas värav tulid taas individuaalsetest eksimustest ja Flora karistab need ära. Samas ei saa öelda, et neil oli kümme võimalust ja lõid kolm ära. Flora realiseerimine oli lihtsalt väga hea. Positiivne on see, et mängisime lõpuni ja ka meil olid oma võimalused ära lüüa.”
Premium liiga
FC Kuresssaare – FC Flora 0:3 (0:1)
13.08.2019 kell 19:00 Kuressaare linnastaadion
Pealtvaatajaid 245
Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Väravad: – 24., 67., 71. Erik Sorga
Kaardid: 28. Mairo Miil – 89. Henrik Pürg
FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Rasmus Saar, Rauno Tutk, Mario Pruul, Mairo Miil, Karmo Paju (76. Sten Penzev), Maarek Suursaar, Amor Luup, Joonas Soomre (46. Sander Laht), Nikita Komissarov, Mario Stern (65. Ranon Kriisa)
Vahetusmängijad: Roland Kütt, Sander Laht, Sten Penzev, Reivo Vinter, Ranon Kriisa
Tallinna FC Flora: Matvei Igonen, Gert Kams, Henrik Pürg, Marco Lukka, Henri Järvelaid, Vladislav Kreida, Markus Poom, Herol Riiberg (68. Rauno Alliku), Konstantin Vassiljev (75. Mark Andres Lepik), Frank Liivak (46. Vlasiy Sinyavskiy), Erik Sorga
Vahetusmängijad: Richard Aland, Anselmi Mikael Nurmela, Märten Kuusk, Pavel Dõmov, Rauno Alliku, Vlasiy Sinyavskiy, Mark Anders Lepik
Kohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Lauri Salei, Tauno Rämson
Neljas kohtunik: Kristjan-Eric Lääne