Allan Mehik

Meeskond Maardust kaotusega

2 minuti lugemine

FC Kuressaare kehv suvi Premium liigas sai Maardus jätku, kui tunnistati kohaliku Linnameeskonna 2:1 paremust.
“Juhtus see, et keerulisel väljakul kohanesid Maardu mehed esimese 60 minutiga paremini, meil võttis see aga aega 60 minutit,” tõdes peatreener Jan Važinski. “Sellisel väljakul mängiti viimati vene ajal ja Premium liigas ei tohiks sellistes oludes üldse mängida. Samas ei ole see mingil juhul vabandus, sest vastastel olid täpselt samasugused tingimused.”
Maardu avas kohtumises skoori 36. minutil ja suurendas eduseisu 2:0-le 56. minutil. “Kindlasti juhtuvad sellistes mängudes ootamatud eksimused, milleks peab olema valmis, Maardu oli,” leidis Jan Važinski.
Viimased 30 minutit kontrollis kohtumist Kuressaare ja 69. minutil vähendas Märten Pajunurm penaltist kaotusseisu minimaalseks. Oli ka võimalusi viigistamiseks, aga kahjuks seekord enam eesmärgile ei jõutud.
FC Kuressaare sai viimati võidu maikuus ning viimastes kohtumistes on kaotatud oma lähikonkurentidele Kalevile ja Maardule. Nii on asjakohane küsimus – kas meeskond on kriisis?
“Kriis on ainult punktides, aga ei saa öelda, et me oleks kehvalt mänginud,” märkis Jan Važinski. “Sellistes võrdsetes kohtumistes otsustavad pisiasjad. Kui me hooaja algul suutsime need enda kasuks pöörata, siis nüüd on olnud edukamad meie vastased.”
Peatreeneri sõnul on mängud olnud erinevad. Kaleviga suudeti hästi mängida 60 minutit, siis langeti kaotusseisu jäädes ära, Maarduga oli vastupidi. “Meil on palju noori mängijaid ja kahjuks pole neil vajalikku stabiilsust. Momenditi on kõik hästi, siis aga tehakse eksimusi, mida sellisel tasemel ei tohiks teha. Aga kõik ei ole ainult sellest.”
Premium liiga 24. voor
17.08.2019 Maardu linnastaadion
Mänguolud: +22, pilvine ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid 190
Maardu Linnameeskond – FC Kuressaare 2:1 (1:0)
Väravad: 31. Domantas Antanavicius, 56. Ilja Zelentsov – 69. Märten Pajunurm (PEN)
Hoiatused: 61. Vladislav Ogorodnik, 81. Erik Grigorjev, 90.+4 Ilja Kassjantšuk –
Maardu Linnameeskond: Ilja Kassjantšuk, Vladislav Ogorodnik, Vladislav Tšurilkin, Klimentii Boldyrev, Erik Grigorjev (89. Anton Aristov), Vadim Aksjonov (78. Vadim Šalabai), Ilja Zelentsov, Sho Hayasaka, Kotaro Amemiya (90.+5 Stanislav Tsõmbaljuk), Domantas Antanavicius, Vitali Gussev
Vahetusmängijad: Artjom Jakovlev, Anton Aristov, Deniss Kovtun, Stanislav Tsõmbaljuk, Vadim Šalabai, Deniss Suvorikov
FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Rasmus Saar, Rauno Tutk, Märten Pajunurm, Mairo Miil, Sander Seeman, Nikita Komissarov, Oliver Rass (71. Silver Alex Kelder), Joonas Soomre (79. Maarek Suursaar), Sander Laht, Mario Stern (66. Otto-Robert Lipp)
Vahetusmängijad: Harald Nurmik, Mario Pruul, Ranon Kriisa, Karmo Paju, Silver Alex Kelder, Maarek Suursaar, Otto-Robert Lipp