Foto: Edgar Kriisk / Soccernet.ee

Meeskond hoidis Tammeka nulli peal

2 minuti lugemine

Meistriliiga 13. voorus ei suutnud FC Kuressaare ega Tartu Tammeka 90 minuti jooksul teleauditooriumi silme all teineteise väravalukku murda ning tabelisse joonistati 0:0 viik.

Mäng kulges üldjoontes Tammeka pallivaldamise ja üritamise taktis, kuid eelkõige jäi puudu realiseerimisest. Kuressaare püüdis nõelata teravate kontratega, kuid ka neid ei saatnud eesliinis edu.

“Võimalusi tekib küll, aga realiseerida ei suudeta. Nii ei saa jätkata, tuleb väravaid lööma hakata!” ütles Valtna rusutult.

Tammeka leerist paistsid eeskätt silma Heiko Tamm ja Alexander Nimo, kes tekitasid mitmeid teravaid olukordi, ent kas seisis Mihhail Lavrentjev ülesannete kõrgusel või jättis rünnakute lõpetamine paremat soovida. Kuressaare noolis oma väravat kontrarünnakutest, kuid ka nende tipuründaja Elari Valmase sooritused ei olnud piisavad.

“Ma arvan, et Tammeka poolt vaadates ei saa rahule jääda. Kuressaare oli täna vägagi võidetav vastane. Eelkõige jäi puudu otsustatavusest – momente oli piisavalt, aga väravaid kahjuks ei suutnud lüüa,” kahetses Tammeka juhendaja Kristjan Tiirik. “Ma arvan, et meie jaoks ei olnud see positiivne, et täna 0:0 jätsime. Hetkel kaitseliin on muutund küll püsivamaks, kuid rünnakute lõptamine on meil eelkõige kõige suurem probleem.”

Ka Tiirik tõstis esile ründajate ebastabiilsust. On ju seni löödud vaid neli kolli. “Eks tuleb edasi minna ja need mängijad, kes meil on, peavad kastanid tulest välja tooma – järgmine mäng juba Levadiaga ja eks näeb mis see toob,” sõnas Tiirik.

Viik tähendab seda, et Kuressaare säilitas seitsme punktiga üheksanda koha, Tammeka jätkab kuue silmaga viimasel, kümnendal kohal.

“Suutsime taga nulli hoida ja suhteliselt korralikke võimalusi ees tekitada. Kuna mäng oli võõrsil, siis võime rahule jääda,” rääkis Kure kapten Märt Kluge. “Üldjoontes võib mängu hindeks panna 4. Usun, et tulemus oli õiglane ja Tammeka on hetkel viimasel positsioonil ja kahe viimase mängu põhjal, kus mängisime mõlemad viiki, näib, et oleme võrdsed ja eks me hakkame siin omavahel veel pusima. Oli kena võitluslik mäng ja tundub, et sobime üksteisele.”

Teisipäeval sõidab Tammeka külla Levadiale, Kuressaare võõrustab FC Florat. Mõlemad mängud algavad kell 18.45.

19. mai kell 14:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA – FC KURESSAARE 0:0 (0:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: –
Hoiatused: 66., 90. Janno Saks, 73. Chris Anderson – 40. Tauno Laja, 43. Märt Kluge, 77. Amor Luup
Eemaldamine: 90. Janno Saks

JK Tammeka: 27-Kaltenhauser, 6-Pikk, 23-S. Valtna, 15-Hurt, 7-Tenno (67. 30-C. Anderson), 21-Saks, 32-Tamm, 12-Tutk, 13-Lorenz (61. 5-Kaldoja), 10-Nimo, 14-Ivanov (61. 20-Tšernjavski).
Varus: 31-Kutter, 88-Paabut, 30-C. Andreson, 5-Kaldoja, 20-Tšernjavski, 9-M. Valtna, 77-Vomm.

FC Kuressaare: 1-Lavrentjev, 33-Pajunurm, 4-Kluge, 13-Rauno Reiman, 21-Laja (46. 29-Kelder), 18-Aljas, 23-Luup (88. 20-M. Rajaver), 3-Könninge, 39-Valmas, 10-Ilves (73. 19-Seeman), 7-Gerasimov.
Varus: 20-M. Rajaver, 19-Seeman, 29-Kelder.

Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 255
Peakohtunik Kristo Tohver
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Joonas Jaanovits
Neljas kohtunik Timo Teniste