Foto: Raido Sillaste / Soccernet.ee

Meeskond telemängus vastakuti Tammekaga

2 minuti lugemine

   Tartu Tammeka ja FC Kuressaare peavad Tamme staadionil lahingu, millest kujuneb kahtlemata põhimõtteline heitlus, sest kaalul on Meistriliiga viimane koht.

Eelmisel laupäeval kõige valusamal moel viigipunkti kaotanud, Tallinna Kalevile üleminutite penaltiga alla jäänud Tammeka pulbitseb tahtmisest tõestada, et viimane tabelipügal ei ole hooaja lõpuni neile reserveeritud.

Esimeses omavahelises mängus kaks nädalat tagasi Kuressaares lepiti 1:1 viiki ja tabelis ollakse kõrvuti. Tammeka viie punktiga viimasel, kümnendal ning Kuressaare kuue silmaga üheksandal real.

“Kuressaare on vastane keda paljud alahindavad ning nad on suutelised mängima taktikaliselt küpset mängu ja võtma punkte kõikidelt meeskondadelt,” analüüsis Tammeka loots Kristjan Tiirik. “Arvan, et nende taktika selleks mänguks on kontrarünnakutest oma võimalusi leida. Kindlasti oleks kiire värav Tammeka poolt see, mis lubaks mängul kulgeda meie taktikepi all. Üritame olla võistkond, kes hoiab palli rohkem enda käes.”

Marek Tšernjavski lisas: “Peaksime mängima sama innukalt ja ründavalt kui Kuressaares, kuid tähelepanu peaks pöörama rünnakute lõpetamisele ja realiseerimisele. Mida rohkem tekitame rünnakuid, seda suurem tõenäosus on skoorida. Kuressaaret kui vastast ei saa kuidagi allahinnata nende tabeliseisu pärast, kuna nad on tõestanud kui oskuslikud ja teravad nad vahel olla võivad.”

Tammeka ja Kuressaare jaoks ei ole oluliste punktide jagamine, mida säärane püsimajäämisvõitlejate kohtumine kahtlemata on, üldse mitte esimene kord. 2005. aastal samal Tamme staadionil eelviimases voorus kohtudes vajas Kuressaare püsimajäämiseks Tammeka üle võitu. 63. minutiks oldigi 2:0 ees, ent Tammeka seadis 90.+3. minutil jalule viigi, tõrjus Kuressaare üleminekumängudele, kus saarlased kaotasid kokkuvõttes Lasnamäe Ajaxile.

“Enne mängu Tartuga on meil probleemid koosseisuga. Aga usun, et mängijad, kes mängivad, annavad endast parima ja meeskond mängib tulemuse peale,” lausus Kuressaare loots Sergei Zamogilnõi.

“Tähtis mäng. Me ei saa enam punkte kaotada ja tuleb kolm punkti ära võtta. Me ei tohi Tammekat endast mööda lasta. Võõrsil saab olema loomulikult raske, kuid peame kodus tehtud vigu vältima. Lasime lüüa endale liiga kerge värava ja ise jätsime momendid realiseerimata,” meenutas Sander Seeman.

Mängule eelneb Tammeka perepäev, mis algab väikestele jalgpallisõpradele juba kell 11:00 Tamme staadioni kunstmuruväjakul, kus tutvustatakse päeva programmi, tehakse väike sissejuhatus ja alustatakse esimesste sõbralike võistlustega. Kohal on erinevaid atraktsioone, näiteks batuut, inimlauajalgpall, erinevad täpsuslöögivõimalused jms. Perepäevale on kõik oodatud, sissepääsu on tasuta, perepäeval osalenutele on ka meistriliiga mäng tasuta.

Pileteid müüakse staadionil asuvast kassast: Täiskasvanud 4 eurot. Lapsed (kuni 14-aastased) ja pensionärid 2 eurot. Facebook “attendiga” täiskasvanud 2 eurot, lapsed ja pensionärid 1 euro. Tammeka Toetajaskonna liikmekaardiga täiskasvanud 1 euro, lapsed ja pensionärid tasuta. Tammeka perepäeval osalenutele on mäng tasuta!

Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Joonas Jaanovits
Neljas kohtunik: Timo Teniste

Foto: Raido Sillaste / Soccernet.ee