Meeskond murdus teisel poolajal (video)

2 minuti lugemine

Meistriliiga matšis näitas FC Kuressaare Nõmme Kalju vastu avapoolajal hambaid, kuid paraku kestab jalgpallimatš 90 minutit ning kodumeeskond võttis teise poolaja spurdiga 6:1 võidu.

Võit oli Nõmme Kalju jaoks tähtis, kuna see aitas meeskonda kaheksa kohtumist enne hooaja lõppu lähemale ihaldatud Meistritiitlile. 75 punkti omava Nõmme meeskonna seljataga on kaks rohelist jälitajat pealinnast – Flora ja Levadia. Saarlased jätkavad kaheksandal kohal, kuigi Tallinna Kalev on pärast Paidest saadud viiki ainult ühe punktiga maas.

Tarmo Neemelo teatas, et meeskond on kahe jalaga maapeal. “Eks muidugi pani see meile pinget peale, kuid ma ei usu, et see mängijatel jalgades oli. Pidevalt korrutatakse meile, et tiitel ei ole veel võidetud. Mängida on veel 8 mängu ehk jagamisele läheb 24 punkti.”

Koosseisu vaadates võis kindel olla, et Kalju kohtumise tähtsust ei alahinnanud, pannes platsile oma parima võimaliku koosseisu, ainsa puudujana üldse esindusmeeskonnast on hetkel Kristen Viikmäe, kes on endiselt maadlemas hiljuti saadud peavigastusega.

Ka Kuressaarel oli platsil pea parim koosseis, kuid õhuke pink – koos väravavahiga neli mängijat – ei tõotanud treener Sergei Zamogilnõile just eriti palju valikud pingilt võtta.

Kohtumine algas oodatult – Kalju üritustega kohtumist domineerida ning see neil ka õnnestus, avades skoori juba 4. minutil, kui Tarmo Neemelo oma järjekordse tabamusega väravatesaldo 14 peale kasvatas.

Siiski juhtus kümme minutit hiljem midagi väga ootamatut – Kuressaare viigistas! Nimelt sai Andre Ilves keskväljalt katapulteeritud karistuslöögi järgses olukorras palli ning kasutas oma võimaluse ideaalselt ära – 1:1!

Sama seis püsis kuni poolajavileni, kuna Kalju mäng oli ilmselgelt hoobi saanud, toibudes šokist ebakindla mänguga. Kuressaare ajas aga innukalt oma teist väravat taga, hoides samal ajal kaitses kindlalt.

Võimas teine poolaeg

Vaheaja peapesu Igor Prinsilt näis aga mõjuvat, kuna teisel poolajal oli tagasi isukas ning enesekindel Nõmme Kalju, jahtides vankumatu kindlustega võiduväravat.

Suur murdepunkt saabus, kui oli mängitud ligi tund aega. Kalju eest lõi sel ajal kahe minutiga lausa kaks väravat Jüri Jevdokimov – üks värava alt üks-ühel ning üks kasti tagant ilusa löögiga.

Sellest saadi aga lisaindu ning peagi oli Eino Puri mees, kes kahese väravateseeria tegi, millest esimene oli kannaga ning teine kasti tagant löök.

Sellega oli mäng sisuliselt tehtud ning Kalju sai jätkata kombineerimist ning väravate jahtimist. Klubi viimase ning oma esimese sai aga kirja Kalju suvine täiendus, Gambia koondislane George Cole, kes värava ees suurepärast väravavaistu näitas.

“Meile maksid kätte meie enda pisivead, mille Kalju ära kasutas. Muidu suutsime avapoolajal neilt tuju ära võtta, kuid teisel poolajal eksisime. Teisel poolajal mängisime natuke kaitsvamalt,” tõdes kohtumise järel Kuressaare auvärava autor Andre Ilves.

“Esimene poolaeg oli raske, Kuressaarel oli see üks võimalus, mille nad ka ära lõid ning hoidsid seejärel kaitses meid kuival. Teisel poolajal suutsime oma mängu aga edasi mängida, nagu me seda kogu selle hooaja teinud oleme. Mäng oli meie käes,” oli Neemelo rahul.

Kokkuvõte: Soccernet

ERR videokokkuvõte koos intervjuudega.

18. septembril kell 17.30 Kadrioru staadion
NÕMME JK KALJU – FC KURESSAARE  6:1 (1:1)
mitteametlik protokoll
Väravad
: 4. Tarmo Neemelo, 59., 61. Juri Jevdokimov, 68., 89. Eino Puri, 90.+3. George Cole – 14. Andre Ilves
Hoiatused: 83. Eino Puri – 78. Vladimir Gerasimov

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 77-Šišov, 7-Puri, 9-Quinteri (58. 18-Terehhov), 15-Jevdokimov (88. 25-Cole), 75-Wakui, 10-Konsa (58. 16-Melts), 99-Neemelo.
Varus: 96-Koppel, 16-Melts, 2-Bianchi, 8-Ceesay, 18-Terehhov, 6-Rodrigues, 25-Cole.

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 26-Kivi, 33-Pajunurm, 11-Metsa (71. 6-Pohlak), 25-Viira, 7-Gerasimov, 15-U. Rajaver, 23-Luup (62. 19-Seeman), 39-Valmas, 3-Könninge, 10-Ilves (74. 20-M. Rajaver).
Varus: 1-Lavrentjev, 6-Pohlak, 19-Seeman, 20-M. Rajaver.

Mänguolud: +18, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.