Meeskond tahab lõpetada hooaja positiivselt

Hooaja viimases Premium liiga kohtumises Salme staadionil tänavust Eesti meistrit Tallinna FC Levadiat võõrustav FC Kuressaare proovib lõpetada positiivsel lainel.

Saarlaste meeskond on sel hooajal olnud Levadia jaoks kõva pähkel. Tallinna klubi on küll kolmest liigakohtumisest väljunud võitjana, kuid kahes kohtumises oli Kuressaare veel kümme minutit enne mängu lõppu eduseisus. Kadriorus olid maikuu alguses Levadia päästjateks Ingemar Teever ja Rimo Hunt, kes lõid väravad vastavalt 82. ja 87. minutil. Nädal hiljem tõi Kuressaares kastanid tulest välja taas Teever, kes 75. mänguminutil kohtumise ainsa tabamuse eest hoolitses. Juulikuus asus Kuressaare Kadriorus mängu Karl Mööli väravast juhtima, kuid taaskord suutis Levadia mängu lõpu enda kasuks kallutada, väravaautoriteks olid tookord Artur Rättel (85. minut) ja Rimo Hunt (86).

FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi tunnistab, et hooaeg on olnud väga pikk, keeruline ja erinevate probleemidega, kuid ta usub, et meeskond on võimeline viimases mängus kodupubliku ees esitama väärika partii. „Ja loodetavasti saame lõpetada positiivselt ning meeldejäävalt,” oli treener optimistlik.

Keskkaitsja Märt Kluge märkis, et Levadia tahab kindlasti hooaega meistri vääriliselt lõpetada. „Aga samas on meil samuti võitu vaja, et raske ja natukene veider hooaeg positiivselt lõpetada. Favoriit on kindlasti Levadia, aga seda ei tea keegi ette, mis Salme koopas juhtuda võib,” oli ta võitlusmeeleolus.

FC Levadia abitreener Indrek Zelinski tunnistas, et kuigi meeskond on endale kuldmedali juba kindlustanud ja FC Kuressaare peab leppima tabelis viimase kohaga, kujuneb laupäevane mäng väga võitluslikuks ning sellele varjutavad oma pitseri Saaremaa mereäärsed ilmastikuolud ja väljaku olukord.

„Laupäeval ootab meid ees Premium Liiga viimane mäng tõeliselt looduskaunis kohas Salme staadionil ning pärast lõpuvilet saame kätte välja teenitud meistrikarika. Meie senised omavahelised mängud kujunesid väga tasavägisteks ja me saime kolmel korral napi võidu, seekord üritame oma paremuse veenvamalt maksma panna,“ lausus ta.

Väravavaht Roman Smishko leiab, et ilusat hooaega sobib lõpetada ainult võiduga. „Kuressaare on südikas vastane, kuid meie mängime ainult võidule,“ oli ta enesekindel.

Mängule sõidab ka 48-kohaline eribuss fännidele, mis väljub laupäeval kell 13:15 Kuressaare rattapoe eest (Tallinna maantee 26), tagasisõit Salmelt algab pärast kohtumise ja meistrikarika üleandmise tseremoonia lõppu.

Publikule on lisaks eribussile kavas veel üllatusi: nimelt loositakse kohale tulnud inimeste vahel välja auhindu Saaremaa Lihatööstuselt ja A. Le Coqilt.