Tammeka vastu anti eduseis käest

FC Kuressaare asus Tartu Tammeka vastu Elari Valmase väravast juhtima, kuid jäi siis 1:3 kaotusseisu ja kuigi Karl Mööl lõi enne lõppu ühe värava tagasi, tunnistati siiski vastaste 3:2 paremust.

Kuressaare avas mänguskoori 11. minutil, kui keskväljal palli saanud ja sellega üksi reidi ettevõtnud Elari Valmas lõi umbes 20 meetrilt peale ja pall lendas madalalt Tammeka värava alanurka.

FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi sõnul alustas meeskond seekord hästi. „Kindlasti on siin oma roll sellel, et me ei pidanud seekord sõitma, poisid tulid kodust ja väljak oli tuttav,“ rääkis ta. „Tammeka oli meie jaoks täna võidetav ja ka mängijad tunnetasid seda. Kuigi kaotasime, tuli mäng meil üldiselt hästi välja.“

Kuigi 80. minutil jäädi 1:3 kaotusseisu polnud meeskond murdunud ja võideldi edasi. Kohtumise eelviimasel minutil pääses Karl Mööl üks-üks olukorda väravavahiga ja lõi palli kindlalt väravasse.

„Midagi pole öelda, võitlesime korralikult lõpuni ja väravani jõudsime ka just tänu sellele. Paraku ei suutnud me mängu siiski päästa. Me oleks pidanud 1:1 seisul ise oma võimaluse ära lööma ja tulemus olnuks teine,“ tõdes Sergei Zamogilnõi.

Kuressaare suutis mängus luua mitmeid ohtlikke olukordi. Mitu head võimalust oli Karl Möölil ja Juri Gavrilovil, ohtlikult lõid peale Joel Indermitte, Amor Luup ja Märten Pajunurm. Paraku läksid löögid napilt mööda, head tõrjetööd tegi väravavaht ja edukalt sekkusid Tammeka kaitsjad.

Momente lõid ka tartlased, kuid nad realiseerisid oma võimalused paremini. 21. minutil murdis Kristjan Tiirik vasakult äärelt läbi, andis tsenderduse värava ette, kus Rasmus Tomson palli probleemideta Vadim Gurnikust mööda saatis.

65. minutil tõmbas Gurnik karistusalas ründaja maha ja Heiko Tamm lõi penaltist kindlalt seisuks 2:1. 81 minutil sai Siim Tenno vasakult äärelt saarlaste trahvikasti ja saatis palli üheksalt meetrilt läbi väravavahi käte lati alla.

„Lasime lüüa endal kolm väga rumalat väravat,“ kurtis Sergei Zamogilnõi. „Ei saa aru, mis hooaeg see meil sel aastal on olnud. Hullumeelsus. Mehed saavad ise aru, mis nad väljakul valesti teevad, aga ikka tulevad saatuslikud vead.“

Premium liiga viimases kohtumises kohtub FC Kuressaare juba laupäeval Salme staadionil värske meistri Tallinna FC Levadiaga. Sergei Zamogilnõi usub, et meeskond on veel võimeline väärikaks soorituseks.

„ Selles mängus on meil ka kapten Sander Viira tagasi, sest viimastes kohtumistes oli veidi just tema puudumine meile parajaks probleemiks,“ rääkis Sergei Zamogilnõi.

Premium liiga XXXII vooru mäng
Kolmapäeval, 6. novembril kell 19:30 Sportland Arenal
TARTU JK TAMMEKA – FC KURESSAARE  3:2 (1:1)

Väravad: 21. Rasmus Tomson, 66. pen. Heiko Tamm, 81. Siim Tenno – 11. Elari Valmas, 89. Karl Mööl
Hoiatused: 7. Marvin Prempeh, 35. Jürgen Lorenz – 56. Edgars Butlers, 65. Vadim Gurnik

JK Tammeka: 1-Koppel, 8-Martin Jõgi, 4-Prempeh, 41-Anderson, 13-Lorenz, 32-Tamm (88. 17-Philips), 11-Tomson (84. 6-Tekko), 5-Mboungou, 7-Siim Tenno, 23-Tiirik, 14-Ivanov (67. 9-Valtna).
Varus: 33-Lukjanov, 92-Simo Tenno, 15-Šabanov, 6-Tekko, 17-Philips, 12-Tauts, 9-Valtna.

FC Kuressaare: 1-Vadim Gurnik, 6-Pelle Pohlak, 21-Joel Indermitte, 4-Märt Kluge (86. 5-Greger Könninge), 3-Märten Pajunurm (76. 26-Sander Laht), 14-Edgars Butlers, 11-Raiko Karpov (79. 9-Martti Pukk), 2-Juri Gavrilov, 33-Karl Mööl, 39-Elari Valmas, 23-Amor Luup.
Varus: 32-Siim-Sten Palm, 26-Sander Laht, 9-Martti Pukk, 5-Greger Könninge, 19-Sander Seeman.

Mänguolud: +5, pilves vihmane ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.