Tallinn 24.08.2014

Meeskond tuli Puuma vastu kaotusseisust välja

Esiliiga viimase Tallinna FC Puuma vastu esimese poolaja kaotanud FC Kuressaare meeskond sai seejärel oma mängu käima ja võitis raskeks kujunenud kohtumise 3:2.

„Emotsionaalselt oli see võit meeskonnale väga tähtis,“ lausus meeskonna peatreener Pelle Pohlak, lisades, et tulemuseni jõuti raskelt, kuid tähtis on siiski lõppskoor. „Me polnud ammu võitnud ja loodan, et saame selle võiduga nüüd viimaseks ringiks uue ja hea mineku.“

Kuigi Sander Laht viis meeskonna 23. minutil 1:0 juhtima, vastasid võõrustajad kahe väravaga 29. ja 40. minutil, viimase penaltist. Seepärast on igati loogiline, et Pelle Pohlak ei jäänud meeskonna mänguga avapoolajal üldse rahule. „Mehed tegutsesid platsil halvasti ja tujutult, jätkates nii nagu meie viimastes mängudes ning vastased said igati teenitult kaks väravat,“ rääkis ta.

Pärast puhkepausi tegi peatreener mitu muudatust. Ta tõi vahetusest sisse Margus ja Mikk Rajaveri ning pani Elari Valmase tipuründajaks. „Eesmärk oli pall ees püsima saada, sest esimesel poolajal suutsime rünnata vaid mõni sekund,“ põhjendas Pelle Pohlak.

Saarlaste surve vastaste kaitseliinile paranes ja see tõi ka tulemuse. 70. minutil lõi Amor Luup 2:2 ja 85. minutil 3:2, kui saatis palli 25 meetrilt ilusa löögiga Puuma värava ristnurka.

„Kergendus oli väga suur,“ tunnistas Pelle Pohlak, lisades, et kuigi väljakuperemehed üritasid viigistada, olid saarlased neljandale väravale siiski lähemal.

Järgmises voorus reedel, 29. augustil kohtutakse Kuressaare linnastaadioni Rakvere JK Tarvasega.

Pildigaleriid Puuma mängust saab vaadata siit.

ESILIIGA XXVI VOOR
Pühapäeval, 24. augustil kell 19:00 Lasnamäe SPK kunstmurustaadion
TALLINNA FC PUUMA – FC KURESSAARE  2:3 (2:1)
mitteametlik protokoll
Väravad: 29. Randy Padar, 40. pen. Ilja Monakov – 23. Sander Laht, 70., 85. Amor Luup
Hoiatused: 35. Randy Padar – 34. Urmas Rajaver

FC Puuma: 1-Mališauskas, 8-Sander, 6-Bortkevitš, 17-Vinogradov, 23-Krass, 19-Dubinin, 20-Filimonov, 21-Padar, 11-Kartau (80. 28-Granovskis), 22-Monakov, 9-Klimovitš (72. 7-Helaia).
Varus: 7-Helaia, 14-Sinyavskiy, 26-Pankevitšjus, 28-Granovskis.

FC Kuressaare: 12-Roland Kütt, 15-Urmas Rajaver, 25-Sander Viira, 3-Jaanis Kriska, 29-Thorwald-Eirik Kaljo (60. 2-Reivo Vinter), 23-Amor Luup, 8-Karl Johan Kastein (46. 20-Margus Rajaver), 39-Elari Valmas, 26-Sander Laht, 11-Tõnis Koppel (55. 14-Ott Torn), 13-Maarek Suursaar (46. 19-Mikk Rajaver).
Varus: 2-Reivo Vinter, 20-Margus Rajaver, 14-Ott Torn, 19-Mikk Rajaver.

Mänguolud: +20, pilves, hoovihmadega ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.