Alver Kivi

Meeskonna väravasse asub Magnus Karofeld

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare laenas Tallinna FC Floralt mitmeid noortekoondiseid esindanud väravavahi Magnus Karofeldi.

“Tuli pakkumine ja mõtlesin sellest kinni haarata,” rääkis Magnus Karofeld. “Tundus hetkel hea lahendus minu jaoks, kuna Kure on meeskonnavaimu poolest ka hea sats, kus mängida ja areneda.”

Eelmisel aastal oli Kures laenul väravavaht Ingmar Krister Paplavskis, kelle areng on ta viinud nüüd Eesti ühe tugevama meeskonna FC Flora väravasuule. Nüüd on hea võimalus võtta sama ette Magnus Karofeldil.

“Ei oska endale eesmärke seada, kuna jalgpall on meeskonnamäng,” tõdes väravavaht. “Kindlasti tahaks tabelis võimalikult kõrgele tõusta, kuid kerge ei saa see olema. Aga anname kõva lahingu, et sel aastal midagi suuremat saavutada.”

Peatreener Jan Važinski ütles, et Paplavskisega on Karofeldi vara võrrelda. “Ingmar tegi eelmisel aastal suurepärase hooaja,” lausus ta. “Kui Ingmaril oli esimestes mängudes pinge peal, siis hiljem sai ta sellest lahti ja päästis võistkonda päris palju. Mehed tundsid, et selja taga on tugev väravavaht ja suurepärane inimene. Ta on oma iseloomuga ja oma nägemusega, alati mängib südamega ja vaim on fantastiline.”

Važinski lisas, et kui Paplavskis Kuresse tuli, siis oli ta ainult esiliiga kogemusega, Karofeld on mänginud Premium liigas Paide Linnameeskonna ja FC Flora eest ning seega juba kogemustega väravavaht.

“Ma loodan, et Premium liiga kogemus tuleb kasuks ja eriti just hooaja alguses,” lausus Jan Važinski. “Need mängud, mis Magnus on juba meie eest mänginud on ta hästi hakkama saanud ja meid mitmel korral päästnud. Ta on meeskonda hästi sulandunud ja loodan, et teeme koos hea hooaja.”