Allan Mehik/soccernet

Meeskonnale Maardus kaotus

2 minuti lugemine

Loiult alustanud FC Kuressaare sai taas teisel poolajal mängu käima, kuid esimesel poolajal sisse lastud värav tõi jalgpalli Premium liigas võõrsilt 0:1 kaotuse Maardu Linnameeskonnalt.

“Maardul oli rohkem värskust ja suurem motivatsioon,” tõdes peatreener Jan Važinski. “Fakt on see, et esimesel poolajal läks meie mäng pärast kaotusseisu jäämist paremaks. Kõvat survet ei saanudki peale, kui üksikud ohtlikud löögid välja arvata.”

Maardu kunstmuruväljakul mängitud kohtumises lõi võõrustajate võiduvärava 18. minutil Vadim Aksjonov. Maardu meestel oli veel mitu head võimalus skoori teha, saarlased häid momente ei saanud.

Teise poolaja jooksul tõi peaeatreener Jan Važinski vahetusest sisse Karmo Paju, Karl Ivar Maari ja Elari Valmase ning mäng paranes. Tekkisid ka väravavõimalused ja neist parim oli taas karistuslöögist Sander Lahel, kuid pall lendas napilt väravast mööda.

“Hakkasime jälle kiirustama ja lubasime neil pidevalt vastata kontratega,” selgitas Jan Važinski. “Kaitsjad ja poolkaitsjad pidid palju jooksma ja see tegi olukorra raskeks. Liiga vara hakkasime riskima ja tulid pallikaotused. Lisaks oli väljak väiksem ja Maardu mehed on sellega paremini kohanenud.”

Meeskonna kapten Mario Pruul ütles, et mehed olid uimased ja tundus, et oldi endale ise pinged peale pandud. “See kõik viis mentaalselt paigast ära,” tõdes ta. “Olime närvilised, vaidlesime ja seda vajalikku meeskonnatunnet ei olnud. Maardu mängis isuga ja võitu väärt. Loodetavasti äratab see kaotus mehed üles ja kõik saavad aru, et enne ei ole tabelis midagi, kui punktid on käes.”

Jan Važinski oli osaliselt oma kapteni hinnanguga nõus. “Peame selle kõik unustama, sest järgmine mäng on kodus Kaleviga, mis on mõlemale meeskonnale ülimalt oluline,” märkis ta.

  1. aprillil kell 19.00 Maardu kunstmuruväljakul

Maardu Linnameeskond – FC Kuressaare 1:0 (1:0)

Väravad: 18. Vadim Aksjonov

Hoiatused: 90+4. Klimenti Boldõrev – 50. Maarek Suursaar, 54. Mairo Miil

Mänguolud: +5, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 206

Maardu Linnameeskond:Ilja Kassjantšuk, Anton Aristov, Klimenti Boldõrev, Deniss Malov, Alger Džumadil, Vadim Aksjonov (85. Vadim Šalabai), Ilja Zelentsov, Sho Hayasaka, Kotaro Amemiya, Vladislav Ogorodnik, Vitali Gussev (90. Jaroslav Dmitrijev).

Varus: Rain Aasmäe, Deniss Kovtun, Vadim Šalabai, Jaroslav Dmitrijev, Alan Mones, Deniss Suvorikuv, Maksim Krivošein.

FC Kuressaare:Magnus Karofeld, Mairo Miil, Mario Pruul, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Märten Opp (66. Karmo Paju), Rauno Tutk, Oliver Rass, Sander Laht, Silver Alex Kelder (76. Karl Ivar Maar), Maarek Suursaar (59. Elari Valmas).

Varus: Roland Kütt, Elari Valmas, Karmo Paju, Karl Ivar Maar, Kristjan Moorats, Sander Seeman.

Peakohtunik: Joonas Jaanovits

Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Sten Klaasen

Neljas kohtunik: Viljar Pennert