Foto: Catherine Kõrtsmik

Meistriliiga jõuab lõpuks Saaremaale

2 minuti lugemine

FC Kuressaare pääseb lõpuks kodusele linnastaadionile, kus Kalevite kantsi vastu astudes pühitseb sisse meeskonna ja fännide ühise energia katla ehk viikingikiivri.

Saarlaste kapten Sander Viira marsib sel korral väljakule spetsiaalses viikingikiivris. Pärast mängueelsete ametlike rituaalide tegemist antakse kiiver üle fännidele, kes omakorda selle jõust energiat peaksid saama. Matši järgselt antakse peakate kaptenile tagasi.

Jõudu läheb Kuressaarel vaja, sest Tallinna Kalev on tõenäoliselt üks meeskondadest, kellega hooaja lõpus hakatakse püsimajäämise tarbeks punkte lugema. Seni on tallinlastel neljapunktine edu ent samapalju mänge enam peetud.

“Mängud Tallinna Kaleviga saavad olema meie jaoks meistrivõistluste ühed oluliseimad momendid,” tõdes ka Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi. “Oleme mängu eel raskes situatsioonis, kus peame ehitama praktiliselt uue kaitseliini. Probleemidest hoolimata anname endast parima, et saavutada hea resultaat.”

“Saame pärast pikka ootamist taas koduplatsil ja naturaalmurul mängida, mis kõiki kindlasti rõõmustab,” ütles poolkaitsja Andre Ilves. “Seevastu oleme ka parajalt suure probleemi ees, kuna kaks meie põhikeskkaitsjat on kaartide tõttu väljas. Püüame mured unustada ja probleemid seljatada ning laupäeval vutiplatsil Kalevist üle olla ja kolm võidupunkti ikka Saaremaale jätta.”

Kaartide tõttu ei saa Kuressaaret seekord aidata Märt Kluge ega Sami-Sander Kivi, mis Zamogilnõile rõõmu kindlasti ei tee. Seda enam, et pärast eelmise laupäeva ülinappi kaotust on kalevlased kahtlemata täis võidutahet.

“Esimene kohtumine murul. Kohapeal selgub, millised tingimused on mängimiseks,” ütles Sergei Ratnikov. “Loodame, et ilm tuleb ilus ja saab nüüd sellest võitluslikust jalgpallist edasi minna ilusale jalgpallile. Selge on see, et läheme Saaremaale kaotusteseeriale lõppu tegema, et juba nädala pärast kodus mängida positiivsema emotsiooniga.”

Elbasan Kabashi lisas: “Eelmises mängus Levadiaga mängisime 85 minutit väga head jalgpalli, aga siis lasime võidu käest. Enam ei taha mõeldagi, kui pikaks on kaotusteseeria läinud. Läheme Kuressaarde võiduseeriat nüüd hoopis alustama. Meie meeskond on olnud tunduvalt parem, kui viimaste mängude tulemused näitavad.”

Kalevil pole tõesti hõiskamiseks põhjust olnud. Viigi järel Transiga on kontosse kirjutatud viis järjestikust kaotust. Ei lohuta neid küllap seegi, et ainult Florale ei löödud seejuures väravat.

Viimati kohtusid Kalev ja Kuressaare Meistriliigas 2009. aastal. Ka siis heideldi püsimajäämise eest. Toona võitis Kuressaare 4:1 ja 2:0, Kalev korra 1:0 ning ühel puhul tehti 1:1 viik.

Kuressaare esimese tänavuse kodumängu puhul on sissepääs kõigile tasuta.

Peakohtunik: Jaan Roos
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Aron Härsing

Eelvaade: EJL