Michael Schjønning-Larsen lisab Kurele Viikingi vaimu

2 minuti lugemine

FC Kuressaarega talvel liitunud paremkaitsja Michael Schjønning-Larsen on sündinud ja jalgpalli alghariduse omandanud Taanis. Kuna noormees peab end samuti viikingiks, siis on saarlaste esindusklubi ja selle vaimsus tema jaoks arenguks just Öige koht.

19-aastane Michael Schjønning-Larsen sündis Taani linnas Stenløses. Eestiga on ta seotud tänu Viljandis sündinud emale, mis annab noormehele õiguse ka Eesti kodakondsusele. Klubikarjääri alustas ta Taanis Hellerup IK meeskonnas. 2016. aastal tegi Schjønning-Larsen debüüdi Eesti U16 koondises ja peagi liitus ta Tallinna FC Floraga.

Hooaja ettevalmistusperioodil tekkis Michael Schjønning-Larsenil võimalus hakata treenima FC Kuressaarega, sest mõlema klubi juhtkonna hinnangul on Premium liiga noormehele hea võimalus teha oma oskustes samm edasi. „Kuna pean ennast ise ka Viikingiks, siis sobis see mulle väga hästi,“ märkis poolkaitsja.

„Samas muidugi mõtlesin ka enne, kui ma selle sammu tegin. Kui liitumisettepanek tuli, siis kulus otsustamiseks, mida ma tahan teha üks päev. Minu jaoks on oluline mängida kõrgeimal tasemel ning kui on olemas treener, meeskond ja klubi, kes minusse usuvad, siis tahan kindlasti anda oma parima.“

Michael Schjønning-Larsen ütles, et seni on kõik kulgenud tema ja meeskonna jaoks hästi. „Me treenisime väga tõsiselt, olime esimeseks mänguks hästi valmis, kuid kahjuks kaotasime,“ tõdes paremkaitsja.

„Aga mul on selline hea tunne, et uue peatreeneri valitud mängutaktika ja mängustiil on just sellised, mis mulle meeldivad ning see kõik moodustab kokku täpselt sellise meeskonna, mille osaline ma soovin olla.“

Eelmisel aastal Tallinna FC Flora U21 meeskonna koosseisus jalgpallimeistrivõistluste esiliigas 23 mänguga 4 väravat löönud Michael Schjønning-Larsen on kindel, et FC Kuressaare pakub tänavu Premium liigas üllatuse just tänu oma taktikale ja formatsioonile.

Isiklikus plaanis on Michael Schjønning-Larseni tänavune eesmärk mängida end peatreener Roman Kožuhhovski valikus esimese 11 mängija hulka ja esindada FC Kuressaaret, kui Eesti U21 koondise mängija.

Samas on Michael Schjønning-Larsen FC Kuressaare koosseisus ainus mängija, kes eesti keelt ei räägi. Inglise ja taani keeles suhtlev paremkaitsja tunnistab, et seni on talle valmistanud raskusi just taktikalistest treeningutest aru saamine.

„Aga kõik kutid on olnud siin mõistvad, nad on minuga vajadusel rääkinud ja tõlkinud, kui mul on seda vaja olnud. Väljakul on kommunikatsioon toimunud väga hästi,“ lausus ta.