Naised tahavad proovida Meistriliiga taset

2 minuti lugemine

Täitnud Esiliiga üleminekuturniiri võiduga hooaja algul püstitatud eesmärgi liigasse püsima jääda, soovib naiskond tuleval aastal maitsta Meistriliiga taset.

„Hooaja algul oli miinumum eesmärk esiliigasse püsima jääda ja see õnnestus päris kindlalt,“ rääkis FC Kuressaare naiskonna treener Arli Saar. „Järgmisel aastal on kindlasti lihtsam, sest kogemus on all. Aga kindlasti tahaks jõuda juba tabeli ülemisse poolde, et proovida üleminekuturniiril Meistriliiga naiste taset.“

Pühapäeval mängitud hooaja viimases kohtumises alistas FC Kuressaare võõrsil Tartu Tammeka II 2:1. Esimese poolaja 13. minutil jäid saarlannad 0:1 kaotusseisu, kuid 20. minutil Gerda Nelis viigistas. „See oli väga oluline,“ tõdes Arli Saar. „Tammeka oli mänguliselt meist üle ja kui nad oma värava lõid tundus neile, et rahu on majas. See, et me kiirelt tagasi lõime, mõjus neile aga laastavalt.“

Teise poolaja alguses kasutas Gristi Adrat ära Tammeka kaitsjate jämeda eksimuse ja lõi 2:1. Seejärel jäädi tugeva surve alla, kuid suudeti vastu pidada. „Siin on suured teened väravavaht Anneli Õigel, kes mitmes olukorras naiskonda päästis,“ kiitis treener oma puurilukku.

Tammeka duubli alistamisega võideti ka üleminekuturniir. „Eks ma teadsin seda kogu aeg, et jääme Esiliigasse püsima, sest usun naiskonda. See, et me võtame suhteliselt kindlalt esikoha on küll väike üllatus,“ rääkis Saar.

Saare sõnul on läbi hooaja toimunud raskete mängude naiste mäng arenenud ja tulemus räägib enda eest. Mõni tüdruk mängis alles esimest hooaega ja kohe Esiliigas. Maria Pihlak, Maria Trave ja Eva Haavel tegid tubli debüüdi, teist hooaega mängisid Gristi Adrat ja Katrina Lang.

Kuidas järgmisel hooajal jätkatakse Arli Saar veel öelda ei oska. Ta loodab, et tüdrukud leiavad motivatsiooni jätkata, sest tulemused on olnud head ja rõõmu on palju.

Samas loodab treener, et on ka uusi tulijaid. Paraku teeb veidi raskemaks treeningprotsessi korraldamise, kui mängijate tase on erinev. „Oleks hea, kui saaks teha kaks erinevat gruppi, aga kahjuks meil Saaremaal pole niipalju tüdrukuid, kes tahaks jalgpalli mängida. Sellele vaatamata võtame ikka kõik soovijad vastu,“ rääkis Arli Saar.

2012. aasta koosseisu, tulemuste, tabelite jms juurde pääseb siit.