Alver Kivi

Naiskond hakkab mängima teises liigas

< 1 minuti lugemine

Kuigi eelmise hooaja lõpus suutis FC Kuressaare naiskond läbi üleminekumängude Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliigasse püsima jääda võttis klubi juhtkond mitme põhimängija loobumise järel vastu otsuse jätkata teises liigas.

„Mängijate loobumine tuli mulle ootamatult,“ tunnistas peatreener Roland Kütt, kes kavandas hooajaeelsed treeningud ettevalmistusena esiliigaks. „See on kindlasti tagasilöök nendele tüdrukutele, kes aasta aega mängisid selle nimel, et esiliigasse püsima jääda. Klubi otsus on natuke ebaõiglane, aga loodetavasti suudavad mängijad motiveeritult edasi mängida.“

Naiskonna liidritest loobub Kateriin Kuusk, kes tahab keskenduda enda noortele ja tegelda uute projektidega. Mullu sajanda liigakohtumise kirja saanud Heddi Pruul tunneb, et ta ei jõua laste kõrvalt enam vajalikul tasemel panustada ja üksjagu on ka juba jalgpalli mängitud.

Roland Küti sõnul võib tulla ka teisi loobujaid, kuid neid mängijaid ei tahaks ta veel nimetada, kuna on olemas siiski võimalused, et nad leiavad endas veel motivatsiooni jätkata. „Nii mitmedki on loobumisele vihjanud, kuid lõplikult pole nad veel otsustanud,“ rääkis peatreener.

Nii toimub naiskonnas päris suur noorenduskuur, kuna liituvad mitmed 2003. ja 2004. aastal sündinud noored. „Leidsime, et neile on parem keskkond mängida madalamas liigas,“ märkis Roland Kütt.

„Tüdrukud tulevad U15 liigast ja neil jääb etapina U17 vahele. Kui tõsta nad kohe esiliigasse, kus tuleb hakata väiksema väljaku asemel mängida suurel ja suuremate väravatega, kiirema tempoga ja raskemate vastaste vastu, siis selline keskkond ei oleks nende arengule hea. Teises liigas aga on kohanemine uue tasemega kergem.“

Roland Kütt lisas, et kuna naiskonnas toimub verevahetus, siis peame vaatama kaugemasse tulevikku ja mõtlema nende peale, kes alt tulevad, et mitte neil kohe motivatsiooni maha võtta. „Peame panustama sellele, et mänguisu säiliks,“ põhjendas ta arenguid.