Allan Mehik/soccernet

Kateriin Kuusk hakkab mängima Meistriliigas Viljandi naiskonnas

< 1 minuti lugemine

Eelmisel hooajal FC Kuressaarega esiliigas mänginud Kateriin Kuusk liitus Eesti naiste jalgpallimeistrivõistluste Meistriliigas debüteeriva JK Tulevik ja Suure-Jaani United ÜN-ga.

“Nende treener Sergei Vassiljev võttis minuga ühel tüdrukute turniiril ühendust ja mainis sellist võimalust ning lõpuks tegi ta ka pakkumise,” rääkis Kateriin Kuusk. “Kaks nädalat mõtlesin selle üle päris tõsiselt, sest ma ei tee selliseid otsuseid kiirustatult. Kaalusin pikalt sammu plusse ja miinuseid.”

Lõpuks võttis Kateriin Kuusk pakkumise vastu, sest tahtis näha mismoodi asjad teistes klubides toimivad, kuidas treenerid toimetavad ja mängijatega suhtlevad. Samas on miinuseks see, et naiskonnaga ei saa koos trenni teha ja koostöö tuleb panna paika mängu käigus väljakul.

“Saab olema raske,” tõdes number kümne positsioonil mängima hakkav Kateriin Kuusk. “Kahel taliturniiril juba mängisin nendega ja midagi on juba selge. Eks peab end ise vormis hoidma, jooksma ja jõusaalis harjutama, aga palliga tegelemist jääb kahjuks väheks. Eesmärk on olla naiskonnale ründefaasis võimalikult kasulik ja jagada täpseid värava sööte.”

Teised klubid pole Kateriin Kuuse vastu huvi tundnud ja tehtud samm tuginebki peamiselt tutvustele Sergei Vassiljeviga. “Kuna Kuressaare naiskond otsustas jätkata teises liigas, siis Kateriin väärib siiski kõrgemal tasemel mängimist,” lausus ta.

“Kateriin on kogenud, tark ja vastupidav mängija. Kuna meil on noor naiskond, siis otsisime endale tugevduseks kogenud mängijaid ja just sellist panust ma temalt meistriliiga mängudes ootan.”