Allan Mehik

Naiskond teises liigas eesmärke ei sea

2 minuti lugemine

FC Kuressaare naiskond alustab oma hooaega pühapäeval kodus Pärnu JK Vapruse vastu. Mitme põhimängija loobumise järel teises liigas jätkava naiskonna peatreener Roland Kütt mingile kindlale kohale mängimist eesmärgiks ei sea.

„Konkreetset tulemust pole sel aastal sihiks seadnud,“ tõdeb Roland Kütt. „Pigem keskendume mängijate arendamisele ja kogemuste andmisele. Läbi selleks võiks loomulikult ka hea tulemus tulla, kuid see ei ole primaarne.“

Hooajaeelsed treeningud ettevalmistusena esiliigaks kavandanud Roland Kütt tunnistab, et mängijate loobumine tuli talle ootamatult. „See on kindlasti tagasilöök nendele tüdrukutele, kes aasta aega mängisid selle nimel, et esiliigasse püsima jääda. Klubi otsus on natuke ebaõiglane, aga loodetavasti suudavad mängijad motiveeritult edasi mängida,“ lausub ta.

Naiskonna liidritest loobub Kateriin Kuusk, kes tahab keskenduda enda noortele ja tegeleda uute projektidega. Mullu sajanda liigakohtumise kirja saanud Heddi Pruul tunneb, et ta ei jõua laste kõrvalt enam vajalikul tasemel panustada ja üksjagu on ka juba jalgpalli mängitud.

Nii toimub naiskonnas päris suur noorenduskuur, kuna liituvad mitmed 2003. ja 2004. aastal sündinud noored. „Leidsime, et neile on parem keskkond mängida madalamas liigas,“ märkis Roland Kütt.

„Kristina Teern, Liise Lindau, Marie Puust ja Kristi Orujärv tulevad U15 liigast ning neil jääb etapina U17 vahele. Kui tõsta nad kohe esiliigasse, kus tuleb hakata väiksema väljaku asemel mängida suurel ja suuremate väravatega, kiirema tempoga ja raskemate vastaste vastu, siis selline keskkond ei oleks nende arengule hea. Teises liigas aga on kohanemine uue tasemega kergem.“

Kokku on nimekirjas 19 mängijat, kellest Elis Armuand ja Liis Jaaku teevad kaasa osaliselt ja Marilis Remmel saab liituda sügisel pärast kergejõustiku hooaja lõppu. „Loodetavasti koosseisu kokkusaamisega probleeme ei tule ja kuna mänge on vähem ei tule ka vaimne väsimine jalgpallist nii kiirelt,“ räägib peatreener.

Roland Kütt lisas, et kuna naiskonnas toimub verevahetus, siis peab vaatama kaugemasse tulevikku ja mõtlema nende peale, kes alt tulevad, et mitte neil kohe motivatsiooni maha võtta. „Peame panustama sellele, et mänguisu säiliks,“ põhjendas ta arenguid.

„Uutel noortel mängijatel naiskonna trennis meeldib, sest tase on kõrgem ja seepärast on neil huvitavam, kuid ka raskem. Kui neil endil on ise tahtmine, siis võimalused arenguks on klubis selleks olemas.“

Teine liiga: FC Kuressaare, Paide Linnanaiskond, JK Narva Trans, Kohtla-Järve JK Järve, Põhja-Tallinna JK Volta, Põlva FC Lootos II, Pärnu JK Vaprus.