Naiskond jätkab Rahvaliigas

< 1 minuti lugemine

Veel eelmisel hooajal Esiliigas mänginud FC Kuressaare naiskond osaleb tänavu võistkonnaga Rahvaliiga A-tasandil.

„Peamine põhjus on mängijate puudus,“ selgitas naiskonna värske peatreener Danel Tiirats ettevõetud sammu madalamasse liigasse. „Meil ei ole hetkel lihtsalt piisavalt palju naisi, et saada kasvõi teises liigas igaks mänguks 11 mängijat kokku. Praegu käib trennis kümmekond naist ja tuumik ongi seitse-kaheksa mängijat.“

Danel Tiiratsi sõnul on kõige talendikamad läinud FC  Florasse, mõned mängijad on jalgpalliga lõpetanud ja on ka neid, kes oleks soovinud jätkata esiliigas, kuid madalam tase neid ei huvita. „Oli ka neid, kes ei leidnud enda jaoks enam vajalikku motivatsiooni,“ lausus ta, lisades, et nii on naiskond komplekteeritud peamiselt endistest U17 tüdrukutest.

Naiste rahvaliiga A-tasandil osaleb tänavu kaheksa võistkonda – Põhja-Tallinna JK Volta, Paide LM, JK Vändra Vaprus, Pärnu JK Vaprus, JK Tallinna Kalev III, FC Nõmme United, FC Kuressaare naised ja Kohila Püsivus.

Esmalt mängitakse põhiturniir, kust neli paremat pääsevad poolfinaalidesse ja tabeli teise poole naiskonnad selgitavad omavahel 5.–8. koha . Naiste rahvaliiga finaalid on plaanis korraldada septembri- ja oktoobrikuus Tallinnas Sportland Arenal.

Danel Tiirats ütles, et kuna on naiskonna peatreeneri rollis esimest aastat, siis vastas võistkondi teab ta vähe. Kuid kui peaks mingi tuttav tiim vastu tulema, siis on Reivo Vinteri käest võimalik saada ka vajalikku infot.

„Eesmärk on jõuda play-offi,“ märkis Danel Tiirats. „Kuna meil on ikkagi ka Esiliiga tasemega mängijaid, siis isegi Rahvaliiga jaoks peaks olema meil piisavalt talenti, kellega võiks esimese nelja hulka jõuda,“ leidis peatreener.