Naiskond võttis Rakvere vastu oma teise võidu

FC Kuressaare naiskond alistas Esiliiga X voorus koduväljakul Rakvere Tarvase 2:1 ja kirjutas turniiritabelisse hooaja teise võidu.

FC Kuressaare treener Kateriin Pani ütles, et kaks viimast vastast on olnud saarlannadega sama tasemega, teised liigas mängivad naiskonnad on aga paraku tugevamad. „Pingutasime seekord võidu nimel tõsiselt ja kuna eelmise mängu kaotasime neile napilt, siis tahtsime seekord kodus tagasi teha,“ lausus ta.

Kuressaare kesklinna staadionil kohe mänguohjad enda kätte haaranud FC Kuressaare avas mänguskoori 24. minutil, kui läbijooksule palli saanud Anne-Mai Alas saatis mänguvahendi külaliste väravavõrku.

Ka teisel poolajal oli ründavamaks pooleks saarlased ja Tarva naiskond nõelas vasturünnakutega. 59. minutil jõudsid nad ka sihile, kui 20 meetrilt teele saadetud pall veeres väravavahi Merlin Sarapuu jalge vahelt võrku seisuks 1:1.

Saarlannad jätkasid aga ründamist ja pingutusi kroonis 86. minutil ka värav. Paremalt äärelt läbi saanud Elis Armuand tsenderdas värava ette, kust Rakvere kaitsja palli oma väravasse suunas.

„Mäng oli meie käes, aga kui nad vasturünnaku käima said,tekkis kohe ohtlik olukord,“ märkis Kateriin Pani. „Kaitses on meil veel probleeme, aga rünnak on päris hea. Mäng on arenenud, meie uued tüdrukud on kogu aeg mänginud ja mänguliselt juurde pannud.“

Naiskonnas mängisid Rakvere vastu: Merlin Sarapuu, Meril Rannala, Maria Trave, Eliisa Saar, Eliise Hoogand, Agnes Äkke, Kateriin Pani, Maria Pihlak (55. Kelli Sepp), Annemari Pruul, Elis Armuand, Anne-Mai Alas ja varumängijate pingil oli veel Kati Nau.

Liigamängudes on naiskonnal nüüd peaaegu kuuajaline puhkus, aga 27. juunil mängivad enamus mängijaid Saaremaa koondisega Hiiumaa naiskonna vastu.