Naiskonnal pool eesmärki täidetud

< 1 minuti lugemine

Hooaja algul peatreener Roland Küti poolt FC Kuressaare naiskonnale püstitatud eesmärk mängida end esiliiga poolitamisel tabeli ülemisse poolde on täidetud ja nüüd jätkatakse sooviga läbi raskete mängude veelgi paremaks saada.

„Meie soov on saada nüüd veelgi tugevamaid mänge,“ märkis Roland Kütt. „Teoreetiline võimalus on mängida medalile, kuid peame endale aru andma, et ilma Florasse läinud Kristina Teernita on see üsna keeruline. Samas on see pigem hea koht võrrelda, kus me tegelikult ilma Kristinata oleme. Ta on meil rünnakul päris palju mänge otsustanud ja nüüd on näha, kuidas me võistkondlikult oleme edasi arenenud.“

Turniiritabelis on FC Kuressaarel 11 mänguga 6 võitu, 2 viiki ja 3 kaotust väravate vahega 46:16. Kogutud 20 punktiga ollakse viiendal kohal, kolmandat kohta hoidvast JK Tallinna Kalev II-st jäädakse maha 1 punktiga.

Roland Kütt ei julge väita, et naiskond on mänginud välja oma maksimumi. „Nii ja naa,“ lausus ta. „Mänguliselt oleme kindlasti sammu edasi teinud, treeningute mahus oleme liikunud kolmelt korralt neljale ja läinud edasi samm haaval. Samas tulemuste poolest on ka nii ja naa. On olnud mänge, kus me viiki ei väärinud ja on olnud mänge, kus me oleks väärinud võitu või vähemalt viiki. Selles mõttes oleme tasakaalus ja üldpildiga olen rahul.“

Kuigi hooaeg liigub lõpu suunas ja pidada on veel viis liigamängu ja karikamäng, näeb Roland Kütt võimalust mängus veelgi juurde panna. „Mängime hooaja täiega edasi ja tahame iga kohtumisega paremaks minna. Selge on see, et mingid tagasilöögid alati tulevad. Peame lihtsalt oma mängu analüüsima, vigadest õppima ja nendest aru saama,“ selgitas peatreener.

Samas seisab Roland Küti ja naiskonna ees dilemma, kuidas mängida hästi ilma väravaid kõmmutanud Kristina Teernita. „Mul on usku tüdrukutesse, sest jalgpall on ikkagi võistkonna mäng. Kristina oli selles mõttes kirss tordil ja suutis olukordi lahendada, kuid üldpildis peame samamoodi jätkama,“ tõdes ta.