Noor keskkaitsja Oscar Pihela tahab Kures areneda

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaarega liitus seni Tallinna FC Levadia ridadesse kuulunud 16-aastane keskkaitsja Oscar Pihela, kelle eesmärk on õppida ja end mänguaja saamiseks treeneritele tõestada.

„Kuna paistis nii, et Levadias ei ole mul eriti võimalusi Premium liigas mänguaega saada, siis leidsime isa ja agendiga teemat arutades, et Kure oleks hea variant,“ rääkis Oscar Pihela, kes mullu mängis Esiliigas Tallinna FCI Levadia U21 eest 31 mängu ja lõi 2 väravat. Ta kuulub Eesti U17 koondisesse.

„Klubis on väga hea konkurents ja on kellelt õppida,“ lausus Oscar Pihela, kelle sõnul on ta meeskonda hästi vastu võetud ja vanemad mehed on trennides erinevaid harjutusi tehes ka näpunäiteid andnud, kuidas asju paremini teha.

„Loodan, et saan ikka ka mänguaega, sest tahan areneda. Annan endast parima, tahan ennast treeneritele tõestada ja eks siis hooaeg näitab, mis lõpuks välja tuleb. Igatahes mina olen valmis pingutama.“

Oma tugevuseks peab Oscar Pihela õhuvõitlust ja julgust minna erinevatesse duellidesse. „Juurde on vaja kindlasti panna palliga söödumängus ja olen saanud juba palju õpetusi, kuidas seda paremini teha,“ märkis keskkaitsja.

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et Oscar Pihela näol on tegu andeka noormehega, kelle töökus ja pühendumine on pakkunud positiivseid emotsioone. „Oma vanusele vaatamata on tal olemas juba kindlad oskused,“ lausus peatreener.

„Muidugi kui sa oled 16-aastane, siis kulub Premium liiga tempo ja rütmiga kohanemiseks aega. Kuid meeskond on teda treeningutel algusest peale aidanud ja ajaga saab ta vaid paremaks.“