Noortetööjuhi ametisse asus Reivo Vinter

< 1 minuti lugemine

Sellest nädalast on FC Kuressaare noortetööjuht naiskonna ja tüdrukute treener Reivo Vinter.

„Võtan selle töö vastu põnevuse ja ootusega,“ lausus Reivo Vinter. „Tean hästi milline on meil klubi noortetöös hetkeolukord, tean kus on vaja ja saab juurde panna ning soovin siin omapoolse panuse anda.“

FC Kuressaare tegevjuht Rasmus Tüüts ütles, et Reivo Vinteri esimene ülesanne on kaardistada klubi noortetöö tegevused ja täpsustada, millised võimalused meil on. „Peame jõudma sinna, et kõik klubi noortetrennid toimuvad ühesuguse metoodikaga ja kui juhtub, et treener peaks lahkuma, siis tehtud töö jätkub ikkagi samamoodi,“ selgitas ta.

„Lisaks paneb ta paika gruppide treeningkoormused ja väljakute kasutuse, mis seni on toimunud ilma kindla kavata. Kindlasti on vaja juurde luua tüdrukute gruppe. Samas on jalgpalliliidus ka vastavad koolitused ja midagi ise leiutama ei pea.“

Reivo Vinter ütles oma plaanidest rääkides, et üks asi on see, mis klubis ise treeneritena tehakse, aga teine asi on suhtlemine omavalitsusega, et võimalused saaksid olema veelgi paremad ja kaasaegsemad.

„Eelkõige on mul vaja kujundada struktuur ning koostada klubi noorte treeningute visioon ja panna paika metoodika. Seni on see olnud peamiselt treeneripõhine, aga oleks vaja, et see töö toimuks iga grupiga ühte moodi.“

Rasmus Tüütsi sõnul on ka sportliku poole pealt eesmärk paigas. „Meie soov on oma võistkondadega tõusta sportlikult võimalikult kõrgele ja seda kõikides vanuseklassides,“ märkis ta.

Reivo Vinter lisas, et täna on kindlasti raske öelda, millal klubi püstitatud eesmärkideni jõutakse. „Peame hakkama sinnapoole püüdlema, aga see võtab aega,“ tõdes ta.

Eesti Jalgpalli Liit alustas mullu projekti, mis tõi tippklubidesse lisarahastuse noortetööjuhtide palkamiseks ja ligi aasta pärast projekti algust on lõviosa ametikohtadest täidetud ning käsil projekti teine etapp.

Noortetööjuhtide projekti eesmärk on arendada klubides välja väga heal tasemel ja klubi huvidest lähtuv noortesüsteem. Muuhulgas tähendab see nii treenerite kui noormängijate arendamist ja kvaliteeti tõusu.