Otto-Robert Lipp lõi Kure Flora vastu viigile

2 minuti lugemine

Jalgpalli Premium liigas läks FC Kuressaare võõrsil FC Flora kindla plaaniga tagada endale võiduga pääs esikuuikusse ja kuigi jäädi 0:2 kaotusseisu suudeti Otto-Robert Lipu suurepärastest väravatest viigistada. Nii tabeli ülemisse poolde ei saadud ja jätkatakse võitlust seitsmendale kohale.

„Oli väga raske kohtumine, kus tuli kõik väljakule jätta,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Tulla valitseva meistri vastu 0:2 katusseisust välja on meie jaoks suur samm edasi. Mehed mängisid väljakul kõik suure tahtmisega ja vaatamata traumadele on kõik valmis mängima.“

Tallinnas A.LeCoq Arenal mängitud kohtumises viis Henrik Ojamaa võõrustajad juba 5. minutil juhtima, kuid Kure jätkast südikat võitlust, kus paaril korral tegi suurepäraseid tõrjeid Kristen Lapa. Aga, kui Ken Kallaste lõi 70. minutil 2:0 tundus, et kõik on tehtud.

„Ei mõelnud selles seisus kaotusele,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Me võime olla kaotusseisus, aga peame suutma säilitada oma distsipliini ja uskuma oma võimetesse. Meie põhimõte on alati lõpuni mängida.“

Viikingid aga nii ei mõelnud. 77. minutil tegi vahetusest sekkunud Otto-Robert Lipp suurepärase soolorünnaku ja lõi ühe tagasi. Nii kuulusid kohtumised viimased minutid Kurele ja esimesel lisaminutil oli taas Lipp see, kes Matvei Igoneni väravavõrku kastijoonelt sahistas.

„Teame Ottot ja tema võimeid. Ta lisab meie mängu kiirust, ta tegutseb väljakul ebastandardselt, kuid suure töö tegi ära ikkagi kogu meeskond,“ rääkis Roman Kožuhhovski.

„Kahjuks on meil osa mehi vigastatud. Kindlasti oleks meile veel abiks Joonas Soomre, Markus Allast, Artjom Jermatšenko ja Rasmus Saar ning soovime neile kiiret paranemist.“

Viik tähendab aga seda, et Kure jätkab mängimist kohtadele 7.-10. Tabelis on nüüd seitsmendal kohal oleval Kurel 28 punkti, kaheksas on 27 punktiga Viljandi Tulevik, 9. kohal oleval Tartu JK Tammekal on 19. ja Pärnu JK Vaprusel 15 punkti. Kõik mängivad korra omavahel läbi.

Roman Kožuhhovski jäi olukorda kommenteerides endale kindlaks ja ütles, et tabeliseisule ei mõelda ja keskendutakse igale mängule.  „Meil on juba laupäeval võõrsil ees väga keeruline kohtumine,“ märkis ta.

 

 

  1. oktoobril kell 15.00 A. Le Coq Arenal

Mänguolud: +5, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 410

Tallinna FC Flora – FC Kuressaare  2:2 (1:0)

Väravad: 5. Henrik Ojamaa, 70. Ken Kallaste – 77., 90+1. Otto-Robert Lipp

Hoiatused: 33. Rocco Robert Shein, 79. Henrik Pürg – 66. Silver Alex Kelder, 86. Otto-Robert Lipp

FC Flora: Matvei Igonen, Märten Kuusk, Henrik Pürg, Ken Kallaste, Michael Lilander, Rocco Robert Shein (59. Martin Miller), Markus Poom, Konstantin Vassiljev, Daniil Kuraksin (86. Sten Reinkort), Henrik Ojamaa (68. Rauno Alliku), Rauno Sappinen.

Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Sten Reinkort, Rauno Alliku, Martin Miller, Erko Jonne Tõugjas, Henri Välja, Kristo Hussar.

 

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Michael Schjönning-Larsen, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Mairo Miil, Oliver Rass (59. Peeter Klein), Silver Alex Kelder, Rauno Tutk (59. Otto-Robert Lipp), Karl Mööl, Sander Laht (81. Aleksander Iljin), Mattias Männilaan.

Varus: Magnus Karofeld, Sander Seeman, Peeter Klein, Otto-Robert Lipp, Aleksander Iljin, Ralf-Sander Suvinõmm, Igor Ustritski.

Peakohtunik: Kristo Tohver

Abikohtunikud: Maikel Mikson, Jaan Roos

Neljas kohtunik: Martti Pukk