Kure jätkab tabeli alumises pooles

< 1 minuti lugemine

Pühapäevases kohtumises võõrsil Tallinna FC Floraga tehtud 2:2 viigiga teenitud punktist jäi FC Kuressaarele väheks, et tõusta Premium liigas kuuendale kohale ja nii tuleb jätkata mängimist tabeli alumises pooles.

Vastavalt Eesti Jalgpalli Liidu otsusele mängitakse Premium liigas viimane ring kahes grupis. Kolme ringi järel 1.-6. kohal olnud meeskonnad mängivad medalitele ja 7.-10. koht selgitavad väljalangeja ja üleminekumängudel jätkaja.

Kure peatreener Roman Kožuhhovski liiga poolitamisest numbrit ei teinud. „Me oleme kaks viimast hooaega mänginud olukorras, kus peab olema valmis igasugusteks muudatusteks,“ lausus ta, lisades, et seni on olnud kõik loogilised sammud nii koroonat silmas pidades, kui ka Eesti klubijalgpalli võimaluste seisukohast Euroopas.

Hetkel on FC Kuressaare 28 punktiga 7., Viljandi JK Tulevik 27 punktiga 8., Tartu JK Tammeka 1 vähemmängitud kohtumise juures 19 punktiga 9. ja Pärnu JK Vaprus 15 punktiga 10. kohal. Kuna mängus on maksimaalselt 9 punkti, siis otse väljalangemine Kuret ei ähvarda, sest Vaprusel on maksimaalselt võimalik koguda 24 punkti.

Küll aga oleks vaja kolme mänguga saada vähemalt 1 punkt, et kindlustada liigasse püsimajäämine. Teoreetiliselt on nii Tulevikul, kui Tammekal võimalus Kuret veel edestada. Tammekaga on seni mängitud 1:3, 1:0 ja 2:0, Tulevikuga 2:3, 2:1 ja 1:0 ning Pärnu Vaprusega 2:1, 1:2 ja 6:0.

Kuna Kure on kõigiga kaks mängu kodus mänginud, siis tuleb eesmärgile jõudmiseks olla oma vastastest parem võõrsilmängudes. 30. oktoobril kohtutakse Tartu JK Tammekaga, 6. novembril Pärnu Vaprusega ja 19. novembril Viljandi Tulevikuga.

„Meie ülesanne ja eesmärk on anda jätkuvalt igas olukorras endast maksimum ja võidelda maksimaalse tulemuse nimel,“ edastas Roman Kožuhhovski meeskonna eesmärgid.