Kure tagas Premium liiga koha

2 minuti lugemine

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas oli FC Kuressaarel võimalik võõrsil Tartu JK Tammeka vastu kindlustada püsimajäämine. 0:1 kaotusest kokkuvõttes siiski piisas, et jätkata ka järgmisel hooajal kõrgseltskonnas.

„Oli raske mäng, mida ka eeldasime,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et nii ka kujunes. „Hooaja lõpus ongi sellised keerulised mängud, kus mängu dünaamika ja iseloom nõuavad pingutamist ja tahet. Me omasime initsiatiivi, kuid sellised mängud käivad väravani. Andsime endast kõik, võitlesime tulemusele ja saab mehi vaid tänada.“

Eeskätt oli Kurel Meistriliiga koha kindlustamiseks vaja teenida vähemalt punkt. Tammeka võidu korral olnuks mõlemal omavahelistest kohtumistest kaks võitu. Lõpus võrdsetele punktidele tõusmise korral oleks ka võitude arv võrdne ja siis hakkaks lugema väravate vahe, mis omavahelistes mängudes on 4:4, Tammeka 2:0 võit oleks lõpuks võrdsetele punktidele tõusmise korral andnud neile omavahelistes mängudes eelise.

Üldarvestuses on Kurel praegu väravavate vahe 33:47  ehk -14 Tammeka 30:69 -39 vastu. Väravaid hakatakse lugema aga siis, kui Kure kaotab ja Tammeka võidab mõlemad mängud.

Tartus Tamme staadionil mängitud kohtumises oli esimese poolaja ainus meeldejääv moment Märten Pajunurme karistuslöök 30 meetrilt, mille Tammeka väravavaht raskustega tõrjus. Ka teise saarlaste parema tulemuse eest hoolitses Pajunurm, kelle karistuslöögi 88. minutil  Pechter ristnurgast tõrjus.

Kahepoolselt ettevaatlikus kohtumises, kus mõlemad meeskonnad mängisid sirgjoonelist jalgpalli sündis ainus värav 65. minutil, kui Kure väravavaht Kristen Lapa tagasisöödetud palli klaarimisel põrkas mänguvahend Tammeka ründaja Tristan Koskori seljast võrku.

„Tahan Kristenit toetada,“ märkis Roman Kožuhhovski, kellel oma väravavahi aadressil etteheiteid ei olnud. „Tal on kogu karjäär ees ning näen, et tal on suur tulevik ja temast saab tippväravavaht. Tema süüd väravas pole, sest mõned sekundid varem võinuks me teisti mängida.“

Kuigi eesmärk liigasse püsima jääda on täidetud, siis Roman Kožuhhovski sõnul minnakse kahele viimasele kohtumisele Vapruse ja Tulevikuga täie jõuga. „Poisid tahavad enamat ja meil on vaja kahest mängust maksimaalset tulemust,“ lausus ta.

  1. oktoobril kell 19.00 Tartus Tamme staadionil

Tartu JK Tammeka – FC Kuressaare  1:0 (0:0)

Mänguolud: +8, selge ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 186

Värav: 65. Tristan Koskor

Hoiatused: 42. Tanel Tammik – 74. Sander Seeman

Eemaldamine: 90+2. Kevin Aloe

JK Tammeka: Karl Johan Pechter, Kevin Aloe, Ats Toomsalu, Marko Lipp, Taijo Teniste, Patrick Genro Veelma, Tanel Tammik, Sander Kapper, Kevin Mätas, Artur Uljanov, Tristan Koskor.

Varus: Mait Toom, Karl Läänelaid, Giacomo Uggeri, Mihkel Järviste, Egert Naruson, Dominic Laaneots, Kevin Anderson.

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Michael Schjönning-Larsen, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Rauno Tutk (83. Rasmus Saar), Karl Mööl, Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Mattias Männilaan, Sander Laht.

Varus: Magnus Karofeld, Oliver Rass, Peeter Klein, Aleksander Iljin, Ralf-Sander Suvinõmm, Igor Ustritski, Rasmus Saar.

Peakohtunik: Eiko Saar

Abikohtunikud: Tauno Rämson, Riivo Stolts

Neljas kohtunik: Kevin Kaivoja