200 mängu mees Sander Seeman: vaatame, mis mõtted on

3 minuti lugemine

Premium liiga laupäevane kohtumine võõrsil Tartu JK Tammeka vastu oli FC Kuressaare kaptenile Sander Seemanile meeskonna eest 200 liigakohtumine. Kuidas edasi on esialgu lahtine.

„Eks aastate jooksul mul neid mänge on ikka kogunenud, aga ees on mängijaid, kes minust palju rohkem Kuret esindanud ja mingi eriline saavutus see pole. Samas väike number ka ei ole ja teeb ikkagi head meelt,“ rääkis 2009. aastal Kure esinduses Meistriliigas debüteerinud Sander Seeman.

FC Kuressaares on seni enam kui 200 mängu mänginud Sander Laht 336/100, Elari Valmas 314/29, Martti Pukk 303/72, Sander Viira 301/16, Urmas Rajaver 285/16, Märt Kluge 253/22, Taavi Azarov 225/6, Margus Rajaver 219/25, Amor Luup 218/16 ja Jaanis Kriska 209/15.

Sander Seeman on Kurega teinud kaasa pea kõik tõusud ja mõõnad, Esiliiga B hooaeg jäi tal vahele. Viimastel hooaegadel on FC Kuressaare Premium liigas siiski kindlalt kanda kinnitatud ja poolkaitses rassiv Seeman on olnud selles osaline.

Sander Seemani hinnangul on meeskond nende viimaste aastatega oluliselt muutunud ja arenenud. „Üldine liigatase on tõusnud ja ka Kure on pidanud juurde panema, et kaasa teha,“ märkis ta.

„Oli ka periood, kus langeti Esiliiga B-sse, aga mul oli siis jalkast väike paus. Viimase paari aastaga on treeningprotsess läbi aegade kõige parem olnud. Aga teistmoodi ei saa ka, sest teised ju ka ei puhka, kõik panevad juurde.“

Oma debüüdi Kure põhimeeskonna eest tegi Sander Seeman 16-aastaselt Narva Transi vastu. „Väga hea tunne oli kuigi olin suhteliselt noor. Hästi mängisime ka ja 0:2 Narva vastu võõrsil oli siis suhteliselt hea tulemus. Ise sekkusin kusagil 60. minutil ja vist oli päris okei.“

200 liigamängu on siiski päris suur arv, kuid Sander Seemanile neist ühtegi konkreetset kohtumist, mida välja tuua ei meenu. „Paratamatult jäävad meelde need, kus olen värava löönud, aga neid on vaid neli ja lihtne meeles hoida,“ lausus poolkaitsja.

„Ju ma siis ei oska rohkem lüüa, aga võimalusi on rohkem olnud. Ega ma sellele rõhku ei pane, sest kui teistel on parem variant, siis löövad teised. Neljast Premium liigas löödud väravast on siiski tabamus Kalju vastu kõige magusam, kuigi kahjuks kaotasime, aga sellest läksime juhtima.“

Ka sellist konkreetset mängu, mida Sander Seeman meenutada ei tahaks tal pole. „Siin peab olema nagu ikka, suured kaotused pole kunagi meeldivad olnud, ehk mängud kus enda seljataha liiga palju väravaid on tulnud, aga nendest saab kiirelt üle.“

Tänavu on Sander Seemanil tulnud täita ka meeskonna kapteni rolli. „Olen jätkanud nii nagu eelnevalt ja teistel on siin õigem hinnangut anda. Suur roll on ka Sander Lahel, Märten Pajunurmel, Rauno Tutkil ja nüüd ka Karl Möölil. Isiklikult ei ole ma väga kõva häält teinud, üritan pigem positiivseid asju rääkida,“ märkis ta.

Samas on Sander Seemani mänguaeg viimasel ajal kokku sulanud ja varasem kindel põhikoosseisu mees on sekkunud vahetusmängijate pingilt. „Siin on objektiivsed põhjused,“ lausus ta.

„Minu jaoks on see täitsa okei, teised on lihtsalt paremad ja see on aus. Kui treener nii otsustab siis on nii. Minu füüsiline pole hetkel kõige parem, suurt lõivu maksin tööga, sest viimased 1,5 aastat on töö juures päris hull aeg olnud ja olen sinna jätnud energiat. Aga see on vaba valik olnud ja vaatame, kuidas edasi. Teeme hooaja lõpuni, siis vaatame, mis mõtted on.“

Kure tänavuse hooaja kohta ütles Sander Seeman, et maksimumi võib alati kõrgeks sättida, aga see, et üleminekut seekord ei mängi on edasiminek ja eelmiste hooaegade võrreldes on ka punkte rohkem teenitud. „Mis teeb head meelt on see, et ei ole suuri kaotusi ja mängus ära kukkumisi olnud. Väravate vahe on ka selle tõttu päris viisakas. On olnud hea hooaega,“ leidis kapten.

Reservi näeb Seeman stabiilsuse tõstmises, mis tähendaks endaga võrdväärsete pidevat võitmist ja tugevamatelt kasvõi viigipunktide saamist. „See oleks järgmine samm, aga see tuleb aja jooksul kätte võidelda,“ selgitas ta.

„Premiumis on kõik vastased tugevad ning ei saa mõelda, et Pärnu või Tammeka on nõrgad vastased, keda peab kindlasti võitma. Kõik need mängud on rasked ja eks siis tuleb ka kaotusi. Stabiilsus on tuleviku teema.“