Paide Linnameeskond jäi Kurele taas ületamatuks

2 minuti lugemine

Premium liigas tegi FC Kuressaare võõrsil Paide Linnameeskonna vastu südika meeskondliku soorituse, kuid individuaalsed eksimused andsid 6:2 võidu võõrustajatele.

„Kui vaadata mängu, siis olen meestele tänulik,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Mehed mängisid tulemusele, aukartust ei tuntud enne mängu ning mängu ajal ning tulemus ei kajasta kohtumise taset ja kulgu.“

Paide kunstmurustaadionil suutsid Kure mehed vastast tõhusalt pressida ja ka ohtlikke olukordi luua, kuid võõrustajate kiired üleminekud ja allajäämine mängijate individuaalsetes oskustes andis lõpuks positiivse tulemuse vastastele. Nii sai Kure Paide meeskonnalt 15. järjestikuse kaotuse.

Väljakuperemehed asusid kohtumist juhtima juba 2. minutil ja puhkama mindi Paide 2:0 eduseisul. „Teadsime, et jääme algul surve alla ja peame sellega hakkama saama,“ lausus Roman Kožuhhovski. „Paraku ei saa öelda, et me ei olnud korralikult valmis. Mehed ei jõudnud mängu sisse ja võib-olla jäi vajalikust kontsentratsioonist puudu.“

Teise poolaja algul oli mitu head võimalust Paidel, kuid skoori tegi Kure, kui Mattias Männilaan vähendas kaotusseisu 1:2-le. „Ütlesin vaheajal poistele, et olen nende mänguga rahul, jätkame samamoodi ja paneme juurde,“ märkis Roman Kožuhhovski.

„Me tegutsesime julgelt palliga ja pallita ning kvaliteet oli korralik. Mehed tunnetasid, et meil on selles kohtumises võimalus. Saime ka oma mängu kvaliteedis juurde panna ja see tõi ka tulemuse.“

Kui Rauno Tutk lõi 67. minutil seisuks 2:3 ja tundus, et läheb veel mänguks olid jõuvarud kahjuks otsas ning võõrustajate 72., 74. ja 87. minutil löödud kolmele tabamusel enam vastata ei suudetud. Nagu kohtumises Floraga anti mäng käest lõpus.

„Flora ja Paide on meie liidermeeskonnad, kes on füüsiliselt meist kindlasti üle,“ selgitas Roman Kožuhhovski, lisades, et mängude lõpus on nad alati paremad ja võimelised leidma vajadusel lisakäik.

Samas ei ole peatreener nõus väitega, et allajäämise põhjuseks on mängijate kehvemad individuaalsed oskused. „Ma ei ütle kunagi, et minu mängijad on oma oskustelt kehvad,“ lausus Roman Kožuhhovski.

„Seal on erinevad momendid. Lõime ju Paidele kaks väravat, seda pole täna paljud suutnud. Peame asjadele vaatama komplekselt.“

  1. novembril kell 13.00 Paide kunstmuruväljakul

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare 6:2 (2:0)

Mänguolud: +7, pilves ilm, kunstmuru väga heas seisukorras.

Väravad: 2., 30., 84. pen. Edgar Tur, 65. Deabeas, 72. Edrisa Lubega, 87. Kevin Kauber – 55. Mattias Männilaan, 68. Rauno Tutk

Hoiatused: 63. Hadji Drame, 74. Vjatšeslav Zahovaiko (peatreener) – 25. Sören Kaldma

Paide Linnameeskond: Mait Toom, Kristjan Pelt, Muhammed Sanneh, Edrisa Lubega (73. Kevin Kauber), Hadji Drame, Abdul Razak Yusif, Sergei Mošnikov (86. Sander Sinilaid), Edgar Tur (86. Jaagup Luts), Joseph Saliste, Deabeas, Karl Mööl.

Varumängijad: Marten Ritson, Andre Frolov, Martin Kase, Sander Sinilaid, Siim Aer, Kevin Kauber, Jaagup Luts.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen (77. Mairo Miil), Sören Kaldma, Ranon Kriisa, Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Märten Pajunurm, Rauno Tutk, Sander Laht, Mattias Männilaan (77. Joonas Soomre), Rasmus Saar (77. Oliver Rass).

Varumängijad: Roland Kütt, Oliver Rass, Joonas Soomre, Daniel Tuhkanen, Mairo Miil, Tanel Neubauer, Elari Valmas.

Peakohtunik: Siim Rinken

Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Andrus Õun

Neljas kohtunik: Deniss Petrov