Florale lahingu andnud Kure murdus lõpuminutitel

2 minuti lugemine

Premium liigas püsis FC Kuressaare kodus liiga liidri FC Flora vastu mängus 80 minutit, kuid pidi lõpuks siiski leppima 0:4 kaotusega.

„Usun, et oli huvitav kohtumine pealtvaatajatele ja olen oma poiste mänguga rahul,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Viimastel minutitel kaotasime mingil momendil kontsentratsiooni ja Flora klassiga meeskond kasutab selle suurepäraselt ära.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises asus tiitlikaitsja Vladislav Kreida 39. minuti karistuslöögist 1:0 juhtima, kuid kodumeeskonda see maha ei murdnud. Flora oli küll teravam ja tabas korra veel ka väravalatti, kuid momendid olid ka Kurel.

„Olime 0:1 kaotusseisus ja püüdsime tagasi mängida,“ märkis Roman Kožuhhovski, kelle hinnangul oli tema meestel ka momente viigistamiseks ja ühte väravat selles mängus kindlasti vääriti.

Kure tegutses väljakul distsiplineeritult, kaitses mängiti agressiivselt ja vastaste pealelööke suudeti blokeerida. Rünnakud toimisid ladusalt ja kiirelt ning Flora väravavahti Matvei Igoneni hoiti pinge all.

„Kaotusseisus tuli meil olla pressingus,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Poisid võtsid vastu julgeid otsuseid nii duellides, kui mängus palliga. Paraku kulutasime ohtralt jõudu ja kogu kohtumise jooksul on edukalt survet avaldada raske. Selle pealt andis viimasel kümnel minutil juba tunda väsimus.“

Nii viis 79. minutil Flora 2:0 juhtima Vlasi Sinjavski, 8. minutit hiljem sai samaga hakkama Markus Poom ja 90. minutil vormistas läbimurdest lõppskoori vanameister Kosntantin Vassiljev.

„Flora oskab vaba ruumi hästi kasutada,“ leidis peatreener. „Väikesed detailid ja nüansid karistatakse kohe ära. Mängijatel on klass olemas, meeskonnas on koondise mehi ja nad näitavad seda.“

Samas ei saa päris rahule jääda sellega, et Flora kasutas resultatiivselt karistuslööke. „Peame standard olukordades olema targemad ja eeskätt vaatama, et oma karistusala lähedal vähem vigu teha. Viimased hetked peame üle vaatama, et järgmistes mängudes neid vigu mitte korrata.“

Roman Kožuhhovski ei usu, et Flora Kuret alahindas ja tegi sellega vastumängu kergemaks.

„Tahan öelda, et mulle Flora meeldib, sest nad on meie vastu alati väga motiveeritud ja kordagi ei ole endale hinnaalandust lubanud. Nad austavad meid ja see on meie meeskonnale suur pluss,“ avaldas ta oponendile tunnustust.

  1. oktoobril kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

Mänguolud: +8, pilves tuulevaikne ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid:

FC Kuressaare – Tallinna FC Flora 0:4 (0:1)

Väravad: 39. Vladislav Kreida, 79. Vlasi Sinjavski, 87. Markus Poom, 90. Kosntantin Vassiljev

Hoiatused: 51. Sören Kaldma – 41. Ken Kallaste, 46. Martin Miller, 69. Vladislav Kreida, 89. Markus Poom

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen (87. Tanel Neubauer), Sören Kaldma, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Rasmus Saar, Sander Seeman, Oliver Rass (87. Daniel Tuhkanen), Rauno Tutk, Silver Alex Kelder, Sander Laht.

Varumängijad: Roland Kütt, Mattias Männilaan, Daniel Tuhkanen, Tanel Neubauer, Sten Penzev.

FC Flora: Matvei Igonen, Michael Lilander, Henrik Pürg, Märten Kuusk, Ken Kallaste (82. Marco Lukka), Vladislav Kreida, Markus Poom, Martin Miller, Frank Liivak (63. Mark Anders Lepik), Vlasi Sinjavski, Rauno Sappinen (76. Konstantin Vassiljev).

Varumängijad: Kristen Lapa, Marco Lukka, Konstantin Vassiljev, Mark Anders Lepik, Leonid Arhipov, Kristo Hussar, Markus Soomets.

Peakohtunik: Eiko Saar

Abikohtunikud: Lauri Salei, Marto Kiisk

Neljas kohtunik: Maksim Ramazanov