Paide murdnud Kure võttis järjekordse olulise skalbi

2 minuti lugemine

Kui mullu alistas FC Kuressaare jalgpalli Premium liiga tugevamatest meeskondadest FC Flora ja Nõmme Kalju, siis pärast laupäeval koduväljakul saadud 2:1 võidu Paide Linnameeskonna üle on jäänud võtta veel valitseva meistri FCI Levadia skalp.

„Treenerina on meeskonna viimased mängud mulle rõõmu pakkunud, sest oleme esimeses ringis kõik kohtumised hästi mänginud,“ tunnistas peatreener Roman Kožuhhovski. „Tundsin, et see võit peab tulema ja on seega ka igati teenitud. Emotsioonid on muidugi positiivsed ja poisid mängisid ka väljakul soliidselt.“

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumises asusid väljakuperemehed Sten Reinkorti väravast juba 11. minutil 1:0 juhtima. Paraku lasti vaid kaks minutit hiljem Kristofer Pihtil viigistada.

„See on rohkem küsimus treeneritele ja võtsime selle olukorra lahti,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Saime aru, kus ja kuidas me peame reageerima pärast löödud väravat. Pisut andsime järgi ja kohe ka tuli värav vastu.“

Mõõdus aga veel vaid neli minutit, kui Otto-Robert Lipp teenis penalti, mille Reinkort realiseeris seisuks 2:1. Kuigi seejärel oli ründavamaks pooleks Paide ja Kure osaks jäid vasturünnakud skoori meeskonnad enam ei teinud.

Roman Kožuhhovski hinnangul pandi võidule alus võistkondliku tegutsemisega. „Mängisime ikka oma stiilis, aga täna püüdsime olla veelgi agressiivsemad ja mehed olid selleks valmis,“ leidis ta.

„Tegutsesime enesekindlalt, allahindluseta ja keegi ei langenud ansamblist välja. Kogu pink ja need, kes ei mänginud toetasid väljakul toimuvat koos fännidega täiega. Viimased minutid olid keerulised, aga saime hakkama.“

Kožuhhovski ütles, et teisele poolajale mindi teadmisega vastase kindla sooviga kaotusseisust välja tulla. „Ootasime füüsiliselt rasket võitlust,“ tõdes ta. „Kahjuks sai Sander Alex Liit kerge vigastuse ja pidime tegema vahetuse, sest tuli reageerida. Tegime muudatusi ja kõik sulandusid. Ei olnud kordagi tunnet, et mäng võiks käest ära minna. Ma ei näinud olukorda, et oponent võiks meile just täna värava lüüa, küll aga seda, et me teeme ise skoori. Meeskonnal oli esimesest viimase sekundini väga korralik energia.“

FC Kuressaare – Paide Linnameeskond 2:1 (2:1)

Mänguolud: +16, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras

Pealtvaatajaid: 156

Väravad: 11., 17. pen. Sten Reinkort – 13. Kristofer Piht

Hoiatused: 28. Moorits Veering, 60. Michael Shjönning-Larsen, 61. Markus Allast, 84. Kristen Lapa – 65. Robi Saarma, 80. Bubacar Tambedou

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Markus Allast, Sander Alex Liit (58. Michael Schjönning-Larsen), Moorits Veering, Oliver Rass, Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Rauno Tutk, Sander Laht, Sten Reinkort, Otto-Robert Lipp (82. Joonas Soomre).

Varus: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Joonas Soomre, Tristan Toomas Teeväli, Kristjan Kurim, Sten-Egert Paap, Andero Kivi, Marcus Puust.

Paide Linnameeskond: Mihkel Aksalu, Kristjan Pelt, Abdul Razak Yusif, Joseph Saliste, Andre Frolov, Karl Mööl (76. Sergei Mošnikov), Dominique Simon (76. Kevor Palumets), Kristofer Piht (82. Herol Riiberg), Robi Saarma (68. Ebrima Singhateh), Kaimar Saag (76. Bubacar Tambedou), Deabeas.

Varus: Mattias Sapp, Hindrek Ojamaa, Herol Riiberg, Sergei Mošnikov, Edgar Tur, Bubacarr Tambedou, Ebrima Singhateh, Rasmus Kallas, Kevor Palumets.

Peakohtunik: Rasmus Maalinn

Abikohtunikud: Petteri Schultz, Andrus Õun

Neljas kohtunik: Kristjan-Eric Lääne