Meeskond hakkas Levadiale südilt vastu

2 minuti lugemine

Premium liigas ei tundnud FC Kuressaare valitseva meistri FCI Levadia vastu võõrsil aukartust ja võitles distsiplineeritult viimase sekundini, kuid ühe olukorra siiski väravaks löönud võõrustajad võtsid olulise 1:0 võidu.

„Panime meistrile väärikalt vastu,“ märkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Olime korralikul tasemel ja kuna meil oli kolmas mäng kaheksa päeva jooksul, siis võib-olla jäi parema saavutamiseks veidi jõust puudu. Tulemusega pole muidugi rahul, aga meeskond töötas nagu üks mehhanism.“

Tallinnas Sportland Arenal mängitud kohtumisele läks FC Kuressaare kindla plaaniga tegutseda distsiplineeritult kaitses, kannatada ja oodata oma võimalust. Esimesel poolajal panidki tiitlikaitsjad oma mängu käima, kuid korralikke võimalusi luua ei suudetud. Ka saarlastel olid oma võimalused.

„Plaan oli mängida maksimaalselt kompaktselt, hoida kaitses korras ja rõhuda rünnakul oma tugevustele ja kiiretele vastustele,“ selgitas Roman Kožuhhovski. „Näitasime, et oleme mentaalselt valmis ka sellistelt meeskondadelt nagu Levadia punkte võtma.“

Teisele poolajale tulid Levadia mehed uue plaaniga, äärtelt tuli Kure kasti rohkem tsenderdusi ja ohtlikke olukordi hakkas üha enam tekkima ning 75. minutil õnnestus Zakaria Beglarišvilil Bogdan Vaštšuki söödust 1:0 ära lüüa.

„Peame videolt vaatama, mis ja kuidas selles olukorras täpselt juhtus, aga vist andis ikkagi tunda füüsiline väsimus, sest raskeid mänge on lühikese perioodi sisse kogunenud palju,“ tõdes Roman Kožuhhovski.

Kure mehed võitlesid aga lõpuni ja otsisid kohtumise viimastel minutitel viigiväravat. „Meil pole sellist olukorda, kus laseme kaotusseisus pea norgu. Mängime vaid võidule ja tulemusele ning sellise suhtumisega läheme alati ka väljakule,“ selgitas Roman Kožuhhovski.

  1. aprillil kell 17.15 Sportland Arenal

Mänguolud: +7, vahelduv pilvisus, kunstmuru heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 198

Tallinna FCI Levadia – FC Kuressaare 1:0 (0:0)

Väravad: 75. Zakaria Beglarišvili

Hoiatused: 85. Mark Oliver Roosnupp

FCI Levadia: Karl Andre Vallner, Maksim Podholjuzin (72. Rasmus Peetson), Brent Lepistu, Milan Mitrovic, Artur Pikk (66. Frank Liivak), Marko Putincanin, Bogdan Vaštšuk, Artjom Štšedrõi (54. Oleksi Hoblenko), Zakaria Beglarišvili, Robert Kirss (54. Mark Oliver Roosnupp), Liliu.

Varus: Artur Kotenko, Rasmus Peetson, Frank Liivak, Mark Oliver Roosnupp, Markus Jürgenson, Oleksi Hoblenko, Murad Velijev, Mihkel Ainsalu, Ilja Antonov.

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Oliver Rass, Moorits Veering, Markus Allast, Sander Alex Liit, Mattias Männilaan, Sander Seeman, Rauno Tutk, Silver Alex Kelder, Sander Laht, Sten Reinkort (76. Otto-Robert Lipp).

Varus: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Joonas Soomre, Märten Pajunurm, Tristan Toomas Teeväli, Kristjan Kurim, Sten-Egert Paap, Otto-Robert Lipp.

Peakohtunik: Joonas Jaanovits

Abikohtunikud: Silver Sepp, Maikel Mikson

Neljas kohtunik: Rasmus Maalinn