Paidelt küll kaotus, kuid meeskond jätkab enesekindlalt

2 minuti lugemine

Premium liigas mängis FC Kuressaare võõrsil Paide Linnameeskonnaga, kellele viimasel kolmel hooajal vaid kaotatud ja samaga lõppes ka tänavune esimene kohtumine. Hea alguse järel tuli tunnistada vastase 2:0 paremust.

„Kuigi kaotasime tuleb meeskonnale au anda,“ märkis FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. „Mängutaseme ja suhtumisega olen väga rahul. Muidugi peame veel tegema tööd, et individuaalseid eksimusi vähem oleks, aga kokkuvõttes olen ma ka selles osas optimistlik.“

Kuna Kure on viimasel kolmel hooajal Paidele kõik mängud kaotanud ja mullu lasti endale nelja kohtumisega lüüa koguni 17 väravat 1 vastu, olid kindlasti enne kohtumist võõrustajad favoriidi rollis.

Ometi haarasid saarlased mänguohjad enda kätte ja esimene veerandtund Paide staadionil kuulus neile. Nurgalöögi järel oli hea võimalus skoor avada Marco Lukkal, kelle pealöögist lendas pall napilt väravast mööda.

„Alustasime tõesti hästi ja enesekindlalt,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Pärast tulid meil mõned kerged vead sisse ja vastane sai enesekindlamaks. Meil oli samal ajal väljakul väike segadus. Siin on vaja mõned detailid parandada ja suurt häda ma ei näe.“

Seejärel sai Paide mitu nurgalööki järjest ja initsiatiiv liikus teosammul nende kätte. Kerge surve tulemusena jõuti ka 42. minutil avaväravani. Kure kaptenile Märten Pajunurmele fikseeriti oma karistusala joonel käega mäng ja teenitud karistuslöögi realiseeris perfektse löögiga Siim Luts.

„Ma arvan, et kohtunik selles situatsioonis eksis,“ leidis Roman Kožuhhovski. „0:1 kaotusseisus oli meeskonnal keeruline minna vaheajale ja sellises seisus oli psühholoogiliselt raske jätkata. Püüdsime ikkagi oma mänguga edasi minna ning pressida kõrgelt ja mängida võimalikult palju palliga.“

Mänguvahendiga näkku saanud ja küsitava kollase kaardi teeninud Märten Pajunurm aga jäi väljaku äärde ja enam mängu ei sekkunud. Teisel poolajal asendas seega kaptenit Märten Opp, Joonas Soomre asemel tuli rünnakule Otto-Robert Lipp.

  1. minutil eksis Paide pika palli klaarimisel Ranon Kriisa ja väravavaht Magnus Karofeldiga silmitsi saanud Edrisa Lubega lõi kindlalt 2:0. Kure meestel enam korralikke võimalusi luua ei õnnestunud.

Nüüd on kolme esimese mänguga meeskond lasknud lüüa endale 5 väravat, ise ei ole skoori tehtud. Roman Kožuhhovski ütles, et vastas on olnud tiitlile mängivad meeskonnad, kelle vastu on keeruline edukas olla.

„Jätkame selle kallal tööd,“ lausus peatreener. „Me oleme loonud momente ja poolmomente, kuid kahjuks pole suutnud oma võimalusi veel realiseerida, aga ka siin olen ma tuleviku osas optimistlik.“

Roman Kožuhhovski sõnul läheb meeskond järgmisele kodumängule Narva Transi vastu enesekindlalt. „Meil on sisse tulnud ebaõnnestunud lõigud ja kui suudame neid vältida oleme võimelised võitma. Kindlasti läheme Narva vastu maksimaalset mängu näitama,“ lausus ta.

Premium liiga

  1. voor 23.05.2020 kell 13:00 Paide linnastaadion

Mänguolud: +14, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras.

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare 2:0 (1:0)

Väravad: 42. Siim Luts, 56. Edrisa Lubega

Hoiatused: 24. Joseph Saliste – 22. Silver Alex Kelder, 41. Märten Pajunurm, 71. Mairo Miil

Paide Linnameeskond: Mait Toom, Muhammed Sanneh, Mikel Gurrutxaga, Martin Kase, Karl Mööl, Andre Frolov, Joseph Saliste (70. Sergei Mošnikov), Sander Sinilaid, Kevin Kauber, Kristofer Piht (46. Edrisa Lubega), Siim Luts.

Varus: Mattias Sapp, Kristjan Pelt, Edrisa Lubega, Sergei Mošnikov, Ander Ott Valge, Siim Aer, Kevor Palumets.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Ranon Kriisa, Oliver Rass, Joonas Soomre (46. Otto-Robert Lipp), Sander Seeman, Märten Pajunurm (46. Märten Opp), Silver Alex Kelder (72. Elari Valmas), Mairo Miil, Rauno Tutk, Sander Laht, Marco Lukka.

Varus: Roland Kütt, Michael Schjönning-Larsen, Daniel Tuhkanen, Elari Valmas, Märten Opp, Otto-Robert Lipp, Nevil Krimm.

Peakohtunik: Roomer Tarajev

Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Thor Vaas

Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson