Viikingijöud kandis Kure võidule

2 minuti lugemine

Kuigi FC Kuressaare jäi Premium liigas koduväljakul Narva JK Transi vastu 0:2 kaotusseisu näitasid mehed viikingite sisu ja vormistasid tuliste rünnakutega hooaja esimese võidu 3:2.

„Me ei tundnud kaotusseisus kordagi, et mäng on kaotatud,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Sest mängu käik näitas meie enesekindlust. Momentide osas olime vastasest teravamad, poisid olid enesekindlad ja uskusid endasse.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumine algas Kurele kurjakuulutavalt, kui juba 6. minutil lõi Transi kapten Roman Nesterovski seisuks 1:0. „Mängu algus ei olnud päris meie stsenaariumi järgi, sest väga kiirelt lasime endale värava lüüa,“ tõdes Roman Kožuhhovski, lisades, et see oli tegelikult ebaloogiline, sest tema meeskond domineeris, lõi võimalusi ja oleks pidanud ise väravani jõudma.

Nii oli kaks head võimalust skoorida Otto-Robert Lipul, kuid kahjuks 19-aastane ründaja väravavõrku sahistada ei suutnud. Kaotusseisus Kure jätkas samas kõrget pressingut, kuid 40. minutil sai vastane sellest läbi ja kolme kiire sööduga mängiti vabaks Sadio Tounkara, kes lõi 2:0.

Kapten Märten Pajunurm ütles, et meeskond ei tundnud 0:2 lootusetu seisuna. „2:0 tundus pigem ebaaus – et meie surume ja surume, aga järsku nemad löövad. Teadsime, et suudame neile tagasi ka lüüa ja kõik on võimalik,” lausus ta.

  1. minutil lõigi Otto-Robert Lipp ühe värava tagasi ja puhkama sai minna juba paremas meeleolus. „Hea, et lõime esimesel poolajal ühe värava tagasi,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Poolaja lõpus löödud väravad on alati tähtsad. Mängus Paidega lasime endale just siis lüüa. See värav lisas kindlasti motivatsiooni. Rahustasime vaheajal poisse, lisasime neisse enesekindlust ja ütlesime, et me saja protsendiliselt täna selle mängu võidame. Kõik olid selles kindlad ja saime sellega hakkama.“

Teine poolaeg jätkus sealt, kus esimene pooleli jäi. Saarlased ründasid ja külalised kaitsesid. „Me muutsime detaile – kusagil tõstsime kedagi kõrgemale, kusagil panime kedagi taktikaliselt teisele kohale,“ selgitas peatreener.

Ja võõrustajad olid edukad, sest 49. minutil lõi Silver Alex Kelder 2:2 ja 80. minutil Joonas Soomre 3:2. „See võit oli väga tähtis,“ rõõmustas Roman Kožuhhovski. „Eelmised kohtumised, mis me mängisime saime mäng-mängult paremaks, panime juurde. Enne tänast me ka ei skoorinud, aga lõime lausa kolm ja see on kõigile oluline.“

Ka Märten Pajunurm ütles, et tegu on väga olulise võiduga. „Hooaja alguses on alati väga tähtis hästi minema saada,“ leidis keskkaitsja, kelle hinnangul sai otsustavaks meeskonnavaim.

„Esimesed kolm mängu tippmeeskondade vastu olid kõik lubavad, aga kõige tähtsam on ikkagi punktid tabelis. Täna lõpuks saime need kirja ja see on meeskonnale väga oluline, just enesekindluse jaoks.”

  1. mail kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

 

Mänguolud: +17, vahelduv pilvisus; muruväljak väga heas seisukorras

FC Kuressaare – JK Narva Trans  3:2 (1:2)

Väravad: 42. Otto-Robert Lipp, 49. Silver Alex Kelder, 80. Joonas Soomre – 6. Roman Nesterovski, 40. Sadio Tounkara

Hoiatused: 13. Oliver Rass, 51. Sander Seeman, 64. Marco Lukka, 70. Joonas Soomre, 75. Otto-Robert Lipp, 90+2. Sander Laht – 15. Bi Sehi Elysee Irie, 58. Artjom Škinjov

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Ranon Kriisa, Marco Lukka, Märten Pajunurm, Silver Alex Kelder, Mairo Miil, Oliver Rass (86. Rauno Tutk), Sander Seeman, Joonas Soomre, Otto-Robert Lipp, Sander Laht.

Varumängijad: Roland Kütt, Rauno Tutk, Daniel Tuhkanen, Elari Valmas, Märten Opp, Sten Penzev, Nevil Krimm.

Narva Trans: Aleksei Matrossov, Nikita Savenkov, Aleksandr Ivanjušin, Roman Nesterovski, Artjom Škinjov, Bi Sehi Elysee Irie (90+1. Nikita Mihhailov), Nurlan Novruzov, Sadio Tounkara, Aleksandr Zakarljuka, Roman Sobtšenko (86. Viktor Plotnikov), Chinedu Geoffrey (79. Raivo Saar).

Varumängijad: Andreas Vaikla, Raivo Saar, Nikita Mihhailov, Viktor Plotnikov, Martin Käos.

Peakohtunik: Joonas Jaanovits

Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Tauno Rämson

Neljas kohtunik: Tanel Üprus