Mängu domineerinud Kure alistas ka Tammeka

2 minuti lugemine

Premium liigas oma mängu käima saanud FC Kuressaare jätkas hea hooga ka Tartus, kus alistati JK Tammeka 2:1 ja sellega võeti teine võit järjest.

„Andsime endast palju füüsiliselt ja emotsionaalselt ning tunded on kõigil ülevad,“ ütles peatreener Roman Kožuhhovski. „Mängisime hea vastasega. Me saime tegelikult teenitud võidu, sest olime Tartus nende oma väljakul igas elemendis paremad.“

Tartus Tamme staadionil esimesel poolajal täielikult domineerinud Kure kontrollis mängu ja võõrustajad olid hädas saarlaste kõrge pressinguga. Väljakul ette tulnud duellides jäid võõrustajad enamasti kaotajaks ja oma ründajaid rünnakul üles ei leitud. Kaks poolvõimalust väravavaht Magnus Karofeldile raskusi ei valmistanud.

Küll aga näitas rünnakul head teravust Kure. Tammeka kaitsjad olid raskustes Otto-Robert Lipule jooksu peale antud pallidega ja 13. minutil lõi 19-aastane ründaja seisuks 1:0. Head võimalused skoori teha olid veel Sander Lahel ja Joonas Soomrel. Edu alus oli vastasele kõrgelt avaldatud surve.

„Pressing on meie trump ja meie mängu alus,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Kogu meeskond, nii ründajad, poolkaitsjad, kui kaitsjad töötavad ühiselt kaitses ja ühiselt rünnakul. Sellega luuakse ka head võimalused ründajatele ja Otto-Robert on sellega saanud ka häid võimalusi.“

Teisel poolajal said võõrustajad küll rohkem mängu sisse, kuid kontroll oli jätkuvalt külaliste käes. Teravate rünnakutega jätkanud Kure jõudis teist korda eesmärgile 61. minutil, kui Joonas Soomre lõi 2:0. Võõrustajatel õnnestus küll 92. minutil auvärav lüüa, kuid Kure teist järjestikust võitu see ei vääranud.

„Kui me oleks kaks-kolm oma võimalust ära löönud olnuks mängu lõpp rahulikum. Paraku läks veidi närviliseks. Olime mängus Narvaga palju jõudu ja energiat kulutanud ja see andis lõpus ka tunda,“ tõdes Roman Kozuhhovski.

Ründaja Sander Laht tunnistas, et oma kümne mängumehe aastaga ei ole ta nii head FC Kuressaaret näinud ja eriti veel täna Tartus, kus loodi ohtralt momente ja oleks võinud lüüa veelgi.

„Aga peamine, et saime võidu,“ lausus ta. „Läksime kohe agressiivselt peale ja ilmselt Tartu ei oodanud seda. Nemad ilmselt arvasid, et anname neil võimaluse mängida. Aga me suutsime 90 minutit tööd teha ja see lõpus löödud värav oli lihtsalt tööõnnetus.“

Mängus sai põlvetrauma aga viimastes mängudes skoori teinud Otto-Robert Lipp. Peatreeneri sõnul on tal mikrotrauma, mille tõsidus ja noormehe mänguvalmidus selgub paari päeva jooksul.

  1. juunil kell 19.30 Tartu Tamme staadionil

Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras

Tartu JK Tammeka – FC Kuressaare  1:2 (0:1)

Väravad: 90+2. Mart Paul Preiman – 13. Otto-Robert Lipp, 61. Joonas Soomre

Hoiatused: 54. Kevin Anderson, 63. Kaido Koppel – 7. Märten Pajunurm, 14. Oliver Rass, 35. Silver Alex Kelder

Tartu JK Tammeka: Karl Johan Pechter, Mihhail Slaštšjov, Kevin Anderson, Daaniel Maanas, Kevin Aloe, Tauno Tekko (78. Dominic Laaneots), Reio Laabus (59. Mart Paul Preiman), Mihkel Järviste, Sten Reinkort, Tristan Koskor, Patrick Genro Veelma (76. Erki Mõttus).

Varumängijad: Carl Kaiser Kiidjäv, Joonas Kartsep, Ats Toomsalu, Erki Mõttus, Mart Paul Preiman, Alfred Tammiksaar, Dominic Laaneots.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Joonas Soomre, Marco Lukka, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Mairo Miil, Sander Seeman, Oliver Rass, Silver Alex Kelder, Sander Laht, Otto-Robert Lipp (66. Nevil Krimm, 74. Daniel Tuhkanen).

Varumängijad: Roland Kütt, Daniel Tuhkanen, Rauno Tutk, Märten Opp, Elari Valmas, Sten Penzev, Nevil Krimm.

Peakohtunik: Kristo Külljastinen

Abikohtunikud: Lauri Salei, Jaan Roos

Neljas kohtunik: Eiko Saar