Peatreener Roman Kožuhhovski võtab kaotuse enda nimele

FC Kuressaare sai pärast Narva Transi ja Tartu Tammeka alistamist võõrsil Viljandi JK Tuleviku vastu kindla 0:5 kaotuse. Peatreener Roman Kožuhhovskil meeskonnale etteheiteid ei ole ja ta võtab süü enda peale.

„Halb tulemus, kuid ma ei näe olukorda väga kehvana,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Mäng vajab kindlasti analüüsi, kuid kaotuses näen enda süüd. Tegin terve rea valesid otsuseid ja oli kohti, kus tulnuks teisiti mängida. Tänasin siiski mehi, sest nad andsid endast kõik ja rahule võib jääda teise poolaja 30 minutiga. Muud ei taha kommenteerida.“

Viljandi staadionil mängitud kohtumises ei saanud Kurel kollaste kaartide tõttu kaasa teha kapten Märten Pajunurm ja Oliver Rass, vigastusega jäid eemale Otto-Robert Lipp ja Rasmus Saar. Kindlasti olulised mängijad, kes seni olnud edu sepistajad.

Roman Kožuhhovski siin suurt probleemi ei näinud. „Kõik, kes väljakul käisid mängisid oma koha välja,“ lausus ta. „Me nägime ka teisi mehi mängus ja tean nüüd, kes on kuidas valmis sekkuma. Peame olema vajadusel võimelised oma mängijate read ümber korraldama.“

Küll aga tunnistas peatreener probleemi kollaste kaartide liialt suure arvuga, sest just seepärast peab nüüd järgmise mängu jätma omakorda vahele Silver-Alex Kelder. „Töötame sellega ja mõtleme, kuidas kaarte vältida,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „See kõik tuleb ikkagi meeste mängukirest, sest poisid tahavad võita ja ei anna võitluses järgi. Aga me parandame seda seisu.“

Mängu alustas paremini Tulevik ja selle tulemusel neilt ka 27. minutil avavärav. Pärast seda kaldus initsiatiiv saarlastele, kuid rünnakul midagi erilist korda saata ei suudetud. Ka teisel poolajal alustati hoogsalt, kuid vastaste 53. minuti värav oli murranguline.

Kuressaare jätkas küll surumist, korra oli hea võimalus ka Sander Lahel, kuid väravavõrku sahistada ikkagi ei suudetud. Hoopis Tulevik jätkas teravate vasturünnakutega ja nad lõid viimastel minutitel veel kolm väravat.

„Võib-olla isegi hea, et kaotasime ja lasime viis,“ pakkus Roman Kožuhhovski, lisades, et loodetavasti aitab see kõik tulevikus mängida uute vastastega veelgi parema kontsentratsiooniga.

Väravavaht Magnus Karolfeld tõdes, et seekord jäi mängus palju puudu. „Algus oleks võinud parem olla, mingil hetkel murdusime ja lõpp oli nagu ta oli. Usun, et meeste puudumise taha asi ei jäänud, kõik tahavad mängida,“ lausus ta.

1. juunil kell 13.00 Viljandi linnastaadionil

Mänguolud: +19, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras

Viljandi JK Tulevik – FC Kuressaare 5:0 (1:0)

Väravad: 27. Sander Kapper, 53., 85. Pavel Marin, 90+1. Herol Riiberg, 90+2. Jonas Tossou

Hoiatused: 4. Pavel Marin, 28. Mark Edur – 12. Sander Seeman, 43. Märten Opp, 52. Marco Lukka, 71. Rauno Tutk, 74. Elari Valmas, 82. Silver Alex Kelder

JK Viljandi Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Gerdo Juhkam, Alex Roosalu (88. Marco Budic), Herol Riiberg, Kristjan Kask, Nikita Komissarov (75. Jude Barrow), Kaimar Saag (65. Jonas Tossou), Mark Edur, Sander Kapper, Martin Allik, Pavel Marin.

Varumängijad: Matheas Madik, Marco Budic, Jude Barrow, Jonas Tossou, Galaye Gueye, Jeremiah Dabrowski.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Ranon Kriisa, Joonas Soomre (30. Märten Opp), Sander Seeman, Silver Alex Kelder (90+2. Sten Penzev), Daniel Tuhkanen, Marco Lukka, Mairo Miil, Rauno Tutk, Sander Laht, Nevil Krimm (46. Elari Valmas).

Varumängijad: Roland Kütt, Tanel Neubauer, Märten Opp, Elari Valmas, Sten Penzev.

Peakohtunik: Juri Frischer

Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Sander Saga

Neljas kohtunik: Kristo Külljastinen