Peatreener näeb viigi järel arenguvõimalusi (lisatud video)

3 minuti lugemine

Premium liiga avamängus FC Infonetiga tehtud 0:0 viigi järel tõdeb FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi, et ruumi mängu parandamiseks jagub.

Sergei Zamogilnõi märkis kohtumise järel, et probleeme muidugi oli javeel on ruumi, kuhu edasi pürgida, sest meeskond on uus. „Meestel andis avakohtumises tunda kerge närvilisus, sest kõik tahtsid mängida võidu peale,“ rääkis ta.

Samas pidas Zamogilnõi viiki õiglaseks tulemuseks. „Mõlemad meeskonnad tegutsesid organiseeritult ja suudeti luua ka mõned võimalused,“ lausus treener.

Ka FC Infoneti peatreener Aleksandr Puštov hindas tulemust pigem positiivseks, sest Premium liigas teeniti oma esimene punkt. „Palju plaanitust meil kahjuks välja ei tulnud,“ kurtis ta Soccernetile.

Mängu esimene poolaeg kulges võrdsete heitluses ja ilma tõsiste võimalusteta. 45. minutil sai ohtlikult löögile Sander Laht, kuid Infoneti väravavaht tõrjus. Seejärel oli Kurel järjest kolm nurgalööki, kuid eesmärgile ei jõutud. Teisel poolajal tegid väga head löögid Laht ja Andre Ilves, kuid taas oli vastaste väravavaht tasemel.

Mängu viimased 10 minutit oli Kuressaare surve all ja Konstantin Nahk sai korra 16 meetrilt vabalt löögile. Siim-Sten Palmi supertõrje päästis saarlased siiski halvemast. Seejärel sai Infonet veel mitu nurgalööki ja segadust kastis oli palju, aga Kure mehed pidasid vastu.

„Täielik meeskond sai kokku alles hiljuti ja kokkumäng pole veel kõige parem. Mängupilti peab paremaks muutma, aga oleme punktiga rahul,” lausus Sergei Zamogilnõi. Täna tegid debüüdi FC Kuressaare eest lausa viis uut mängijat – Siim-Sten Palm, Edgars Butlers, Joel Indermitte, Raiko Karpov ja Sander Sinilaid.

FC Kuressaare kapten Sander Viira jäi samuti tulemusega rahule. „Esimesed 70 minutit olid väga positiivsed, siis tekkis võibolla kerge paanika,“ rääkis ta.

„Tuul tõusis ja see soosis Infonetti. Neil tekkisid võimalused ja kui poisid nägid, et ka vastased suudavad rünnata, muutusime me närviliseks. Üldliselt võib kaitsega rahule jääda, ründajateni jõudis pall aga vähe.“

Mängu videokokkuvõte:

Teistes tänastes mängudes alistasid Nõmme JK Kalju võõrsil 3:2 Paide linnameeskonna, JK Sillamäe Kalev samuti võõrsil 2:1 Narva JK Trans ja Tallinna FC Flora kodus 4:1 JK Tallinna Kalevi. Tallinna FC Levadia ja Tartu JK Tammeka vaheline mäng lõppes 3:1 pealinna meeskonna võiduga.

Järgmise mängu peab Kure meeskond nädala pärast, kui laupäeval, 9. märtsil kell 17.00 samas Sportland Arenal kohtutakse valitseva Eesti meistri Nõmme JK Kaljuga.

Premium liiga I voor
2. märtsil kell 14:00 Sportland Arena (Asula 4c)
FC INFONET – FC KURESSAARE  0:0 (0:0)
mitteametlik protokoll
Väravad
: –
Hoiatused: 43. Anton Chuikov, 53. Vladimir Avilov – 89. Elari Valmas

FC Infonet: 69-Kassjantšuk, 2-Kalimullin, 4-Avilov, 5-Aristov, 9-Harin (63. 18-Ogorodnik), 10-Gurtšioglujants (79. 14-Martõnov), 11-Kouadio, 20-Lipin, 22-Elhi, 23-Chuikov (46. 8-Kulatšenko), 38-Nahk.
Varus: 1-Igonen, 12-Lehtonen, 14-Martõnov, 15-Golovljov, 18-Ogorodnik, 8-Kulatšenko, 77-Tarasov.

FC Kuressaare: 1-Siim-Sten Palm, 6-Pelle Pohlak, 14-Edgars Butlers, 21-Joel Indermitte, 25-Sander Viira, 23-Amor Luup, 8-Sander Sinilaid, 11-Raiko Karpov (90. 20-Margus Rajaver), 39-Elari Valmas, 26-Sander Laht (79. 3-Greger Könninge), 5-Mairo Tikerberi (67. 10-Andre Ilves)
Varus: 12-Riido Reiman, 19-Ott Reinike, 3-Greger Könninge, 20-Margus Rajaver, 10-Andre Ilves, 29-Bert Klemmer, 17-Andro Aavik.

Mänguolud: -2, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.