Rakverelt tuli taas vastu võtta kaotus

Esiliiga kohtumises Rakvere Tarvasega üritas  kodumeeskond FC Kuressaare mängu kontrollida ja rünnakuid luua, kui vastased panustasid rohkem  vasturünnakutele ning lõpuks õnnestus mänguplaan paremini täita külalistel.

„Kontrollisime palli hästi kuni vastase kolmandikuni, aga ees ei toimunud peaaegu midagi ja momente ei loodud,“ tunnistas FC Kuressaare peatreener Pelle Pohlak, lisades, et Rakvere mängis täpselt niipalju, kui oli saarlaste võitmiseks vaja.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises haarasid väljakuperemehed kohe initsiatiivi, sooviga eelmises mängus saadud 1:5 kaotus heastada. Pall püsis enamuse ajast saarlaste valduses, kuid korralikke olukordi luua ei suudetud.

18. minutil tegid aga kaitsjad taktikalise vea ja kiire vasturünnakuga väravavaht Roland Kütiga silmitsi saanud Rakvere ründaja Sergei Akimov  avas mänguskoori. Mängupilt väljakul palju ei muutunud ning Tõnis Koppelil oli väha hea võimalus seis viigistada, kuid kaitsja sai viimasel hetkel segama ja esimesel poolajal väravaid enam ei löödud.

64. minutil kandsid ka saarlaste pingutused vilja. Reio Alt andis paremalt äärelt tsenderduse, mida Maarek Suursaar jätkas ja Sander Laht lõi posti kõrvale 1:1.  Kuressaare rünnakud jätkusid ja kui tundus, et kohe lüüakse ka juhtvärav, eksiti jälle kaitses.

71. minutil sai Akimov taas kaitseliinist läbi, mängis üle vastu tulnud Roland Küti ja suunas palli väravasse, kus olukorda päästa üritanud Kaarel Mai selle üle joone lükkas.

Väljakuperemehed polnud küll murdunud ja jätkati viigivärava üritamist, kuid rünnakud ei kandnud vilja. Hoopis külalised suurendasid oma eduseisu, kui pall Alari Aunapuu pehmest kauglöögist saarlaste lati alla lendas.

„Jalgpallis võidab see, kes vähem eksib, ja täna olime selleks pooleks kahjuks meie,“ tunnistas Pelle Pohlak. „Kaks esimest väravat tulid eriti lihtsalt, kolmas oli juba tööõnnetus. Bondarenko on tark treener ja ta ütles juba mängu algul oma meestele, et seisame taga ja ootame, küll nad eksivad, lööme ära ja siis on korras. Nii läkski.“

Kohtumises Tarvasega oli saarlaste loots sunnitud kasutama harjumatut kaitseliini, sest vigastuste, kaartide ja muude põhjustega jäid mitmed mehed mängust eemale.

Nii seisis kaitses Kaarel Mai, kes on üldse vähe mänginud ja seda ka peamiselt Rahvaliigas, ründajale Martti Pukile oli see keskkaitsjana FC Kuressaare särgis kolmas kord väljakul olla ja Thorwald-Eirik Kaljo mängis palavikuga.

„Mehi oli väga palju puudu,“ lausus Pelle Pohlak. „Aga peame kuidagi hakkama saama, kuigi kerge loomulikult ei ja kergemaks ei lähe.“

Järgmine mäng on meeskonnal juba kolmapäeval, kui Kuressaare linnastaadionil võõrustatakse Tallinna FC Puumat.

ESILIIGA XXVIII VOOR
Reedel, 12. septembril kell 18:00 Kuressaare linnastaadion
FC KURESSAARE – RAKVERE JK TARVAS  1:3 (0:1)
mitteametlik protokoll
Väravad: 64. Sander Laht – 18. Sergei Akimov, 71. ov. Kaarel Mai, 79. Alari Aunapuu
Hoiatused: 68. Martti Pukk, 83. Kaarel Mai, 86. Karl Johan Kastein – 51. Kaarel Saar

FC Kuressaare: 12-Kütt (85. 1-Hansen), 21-Kaljo, 9-M. Pukk, 14-Mai, 5-Alt, 26-Laht, 23-Luup, 19-Poopuu (53. 8-Kastein), 2-Vinter (77. 22-Mandel), 11-Koppel, 13-Suursaar.
Varus: 1-Hansen, 22-Mandel, 8-Kastein.

JK Tarvas: 1-Susi, 24-Ööpik (31. 32-Kuusik; 61. 50-Tammik), 18-M. Saar, 16-Kaasik, 21-Münter, 2-Aunapuu, 4-K. Saar, 17-Trasberg, 11-Kiis, 7-Võsaste (90. 8-Küngas), 9-Akimov.
Varus: 50-Tammik, 8-Küngas, 32-Kuusik.

Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus; muruväljak väga heas seiosukorras.